Co to jest inteligentny dom?

Co to jest inteligentny dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz chętniej w budownictwie wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania, które podnoszą funkcjonalność i komfort użytkowania całej przestrzeni mieszkalnej. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się system inteligentnego domu. Czym dokładnie jest inteligentny dom?

Inteligentny dom, czyli jaki?

Inteligentny dom to miejsce, w którym wszystkie systemy doskonale ze sobą współpracują i wyręczają domowników w wielu czynnościach. System inteligentnego domu (tzw. BMS, czyli Building Management System) składa się z sieci czujników rozmieszczonych w całym obiekcie, podpiętych do centralnego układu zarządzania. 

System może samodzielnie podejmować różne decyzje, które w założeniu mają zwiększyć komfort mieszkania lub dopasować przestrzeń do konkretnych warunków. Może uchylić okna, odsłonić rolety czy ustalić optymalny poziom temperatury we wnętrzu. 

Pracę poszczególnych urządzeń i instalacji mogą również kontrolować mieszkańcy – zdalnie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim. 

Jak stworzyć inteligentny dom?

Smart home może składać się z wielu elementów, układów i instalacji – od oświetlenia, przez klimatyzację, aż do systemów alarmowych i multimediów. Stworzenie sprawnie funkcjonującego systemu to nie lada wyzwanie. Wymaga potężnej wiedzy i ogromnego doświadczenia. Zadanie to warto powierzyć w ręce profesjonalistów. 

Specjaliści z Luk System sprawią, że Twój dom stanie się funkcjonalny, wygodny i dopasowany do Twoich specyficznych potrzeb. Na stronie https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/ znajdziesz szczegóły dotyczące pracy zespołu. Firma gwarantuje kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy, szybką i sprawną realizację zleceń oraz indywidualne podejście do każdego projektu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*