Co trzeba brać pod uwagę przy montażu klimatyzacji?

Co trzeba brać pod uwagę przy montażu klimatyzacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób przebywanie w źle klimatyzowanych pomieszczeniach jest prawdziwą katorgą. Dlatego tak istotne jest poprawne zamontowanie systemu klimatyzacji, którą można z powodzeniem wykorzystywać przez cały rok zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania wnętrz domu albo biura. Warto podkreślić, że takie urządzenie dodatkowo oczyszcza powietrze, co ma ogromne znaczenie dla alergików. Jeśli chcemy, aby został fachowo wykonany montaż klimatyzacji Warszawa jest miastem idealnym do poszukiwania profesjonalnej firmy mającej w swojej ofercie tego typu usługi.

Kilka przydatnych wskazówek

Wybór odpowiedniej klimatyzacji zależy w dużej mierze od liczby pomieszczeń w naszym domu lub firmie. Najpopularniejsze i najczęściej montowane są dwa systemy – klimatyzacja typu split oraz multi-split. Ta pierwsza jest przeznaczona do obsługi jednego pomieszczenia i składa się z agregatu zewnętrznego i specjalnej jednostki wewnętrznej. Z kolei ta druga jest zazwyczaj stosowana w budynkach z co najmniej kilkoma pomieszczeniami (większy dom albo duże biuro) i obejmuje agregat z przyłączonymi do niego kilkoma jednostkami.

Jeśli chodzi o omawiane urządzenia, to w profesjonalnych sklepach znajdziemy wersje ścienne, kanałowe, a także kasetonowe. Klimatyzatory ścienne są przeważnie montowane w mieszkaniach prywatnych, ponieważ charakteryzują się kompaktowymi kształtami i eleganckim designem.

Z kolei jednostki kasetonowe, zapewniające czterostronny wylot powietrza, instaluje się pod stropami lub w sufitach podwieszanych. Wersje kanałowe są natomiast w całości obudowane kanałem, w związku z czym prezentują się estetycznie i z powodzeniem sprawdzają się np. w długich korytarzach. Wybierajmy te modele, które umożliwiają filtrację powietrza z grzybów i alergenów, a poza tym posiadają jonizator z funkcją samoczyszczenia. Jeśli ma to być dobrej klasy klimatyzacja do domu Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy co najmniej kilka profesjonalnych firm sprzedających i montujących tego typu systemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*