Czy preparaty na bazie konopi mogą działać pozytywnie na naszą skórę?

Czy preparaty na bazie konopi mogą działać pozytywnie na naszą skórę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty na bazie konopi zyskują coraz większą popularność w branży kosmetycznej. Olej z nasion konopi, masło z nasion konopi i białko konopne w proszku są od wieków stosowane jako żywność i lekarstwa. Teraz są one również stosowane na skórze jako część rutyny pielęgnacyjnej twarzy.

Cenne składniki znajdujące się w CBD

Preparaty na bazie konopi są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są niezbędne do regeneracji komórek i zdrowej skóry. Zawierają również witaminy A, B1, B2, B3 i E, a także minerały takie jak żelazo, cynk i magnez.

Kwasy tłuszczowe zawarte w konopiach mogą pomóc w nawilżeniu suchej skóry poprzez przywrócenie równowagi wilgoci w zewnętrznej warstwie skóry zwanej naskórkiem. Przywraca to skórze elastyczność i poprawia jej strukturę, dzięki czemu wygląda ona młodziej i bardziej żywo.

Witaminy A, B1 i E znajdujące się w konopiach mogą również odżywiać podstawowe warstwy skóry – skórę właściwą – aby zapewnić Ci jędrniejszą skórę, która jest mniej podatna na zmarszczki lub drobne linie, gdy pojawiają się one w późniejszym okresie życia. Witamina E obecna w konopiach ma również właściwości przeciwgrzybicze; pomaga ona szybciej goić się ranom, gdy jest stosowana miejscowo na uszkodzone obszary ciała, takie jak blizny po trądziku lub rany spowodowane oparzeniami lub otarciami.

Dzięki przytoczonym właściwościom i składzie produktów CBD, można znaleźć w licznych sklepach takie preparaty jak dermokosmetyki konopne, które można stosować w ramach codziennej pielęgnacji i w celu podleczenia naszej cery.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*