Czym jest giełda długów?

Czym jest giełda długów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba przedsiębiorcy, któremu choć raz w życiu nie zdarzyło się współpracować z partnerem biznesowym nie płacącym w terminie. W takiej sytuacji głównym sposobem na egzekucję długu jest oczywiście zaangażowanie w sprawę komornika. Istnieje jednak dużo szybsza opcja, a mianowicie wystawienie wierzytelności na tzw. giełdzie długów. Ofertę jednego z takich miejsc działających w internecie od kilku lat i cieszących się dużym zainteresowaniem klientów można znaleźć na https://system3000.pl/

Prosty sposób na weryfikację kontrahenta

Giełda wierzytelności gospodarczych to platforma w formie rejestru, na której wierzyciele mogą zgodnie z prawem umieszczać oferty sprzedaży przysługujących im długów, natomiast osoby prywatne (ewentualnie firmy) mogą je zakupić. Informacje na temat wszelkich wierzytelności są dostępne od ręki dla każdego, w związku z czym jest to również idealne miejsce do weryfikacji potencjalnego partnera biznesowego (sprawdzenie jego wiarygodności i wypłacalności).

Giełda jest znakomitą platformą zwłaszcza dla tych osób oraz firm, którym dłużnicy od dawna zalegają z płatnościami i pomimo wielokrotnego nawoływania do zapłaty nie palą się do rozliczenia. Zamiast więc męczyć się z wieloletnim dochodzeniem należności od nieuczciwego przedsiębiorcy, można z powodzeniem sprzedać dług (np. firmie windykacyjnej), co pozwoli odzyskać przynajmniej jakąś część zobowiązania (rzadko zdarza się, aby była to całość). W tym przypadku duże znaczenie ma również fakt, że wystawienie wierzytelności jest doskonałym środkiem motywującym dla samego dłużnika. W spisie widnieją bowiem jego szczegółowe dane, co wpływa niekorzystnie na działalność biznesową. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*