Czym się różni iniekcja ciśnieniowa od strukturalnej i siłowej?

Czym się różni iniekcja ciśnieniowa od strukturalnej i siłowej?

Vojtech Okenka/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Użytkowanie sprzętów sprowadza się ostatecznie do zużycia. Nie inaczej jest z budowlami. Aby zredukować defekty, należy stosować odpowiednią konserwację, a w wypadku powstania usterki doprowadzić do zahamowania problemu. Wśród najskuteczniejszych metod walki z pęknięciami i powstającymi na budynku rysami znajdziesz iniekcję ciśnieniową betonu. Polega ona na wykonaniu szeregu niewielkich otworów, a następnie zamontowaniu w nich tak zwanych pakerów i zaaplikowanie przez nie pod dużym ciśnieniem substancji uszczelniającej. Dobór środka iniekcyjnego zależy od typu i skali działań naprawczych. Najczęściej stosowane są przeróżne żywice, żele akrylowe lub zaczyny cementowe. Czasami najlepszym wyborem okazuje się mieszanka tych materiałów.

Kolejną stosowaną metodą jest iniekcja strukturalna, polegająca na wtłoczeniu żelu akrylowego do wcześniej wykonanych otworów. Stosuje się ją głównie w celu ponownego wykonania izolacji budynku. Warto wspomnieć także o iniekcji siłowej, która polega na zaklejeniu pojawiających się rys.

Gdzie szukać informacji?

Przed przystąpieniem do realizacji zadań związanych z konserwacją i naprawą budynku, zalecane jest zapoznanie się z ofertą usług proponowaną przez fachowców. Szereg informacji na temat iniekcji można znaleźć pod adresem http://kaiser-one.pl/hydroizolacje-malopolska/. Wybór odpowiedniej metody naprawy budynku zapewni zmniejszenie negatywnych konsekwencji, związanych ze zużywaniem się materiałów, a także zagwarantuje dłuższy okres bezproblemowego użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*