Czym zabezpieczyć i oznaczyć paczkę

Czym zabezpieczyć i oznaczyć paczkę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzimy sprzedaż wysyłkową na zasadzie sklepu internetowego, musimy wyjątkowo dobrze dbać o swoich klientów. Dlatego też przed wysłaniem do nich zamówionego towaru, odpowiednio przygotujmy, opiszmy i zabezpieczmy przesyłkę. Nikt nie będzie zachwycony, jeśli dostanie uszkodzony przedmiot, który został zniszczony w transporcie. Kurierzy nie zawsze obchodzą się łagodnie z przesyłkami, dlatego tak wiele zależy od naszego przygotowania paczki.

Brak wolnej przestrzeni

Najważniejsza zasada, która pozwoli na dostarczenie nieuszkodzonej zawartości przesyłki, to zlikwidowanie jakiegokolwiek wolnego miejsca wewnątrz paczki. Przedmioty pod żadnym pozorem nie mogą obijać się o siebie, ani o brzegi pakunku. Należy również odizolować je od zewnętrznych krawędzi. Do tego celu doskonale nadaje się folia bąbelkowa sklep internetowy powinien zawsze mieć jej dużo pod dostatkiem. Pakując przesyłkę, postarajmy się umieścić sporo folii na brzegach, a także pomiędzy przedmiotami. Dzięki temu nawet rzucenie przesyłką o ziemię nie spowoduje, że cokolwiek ulegnie uszkodzeniu w środku.

Mocna taśma klejąca

Kolejnym istotnym krokiem jest dokładne zaklejenie paczki taśmą w miejscach, które mogą być otwarte. Dzięki temu przedmioty nie będą w stanie wypaść ze środka i ulec w ten sposób uszkodzeniu. Prowadząc własny sklep, możemy zdecydować się na taśmy pakowe z nadrukiem cennik nie powinien być wysoki, tego typu taśma nie jest droga, natomiast doskonale personalizuje nasze przesyłki. Klient gdy tylko weźmie paczkę do rąk, od razu będzie wiedział, że otrzymał ją od naszego sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*