Czytanie mangi – nowy trend wśród nastolatów

Czytanie mangi – nowy trend wśród nastolatów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju liczba młodych ludzi w wieku 12-18 lat, którzy interesują się mangą. To nic innego jak japoński komiks opowiadający konkretną historię, a zawierający obrazy przesiąknięte bardzo wyrazistą kolorystyką oraz dużą szczegółowością detali. Główni bohaterowie takich fabuł walczą zazwyczaj ze złymi przeciwnikami i znajdują się nierzadko w sytuacjach bez wyjścia, zmuszeni do znalezienia właściwego rozwiązania. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie są główne powody popularności tego rodzaju sztuki wśród nastolatków.

Specyficzny styl rysowania przyciąga uwagę

Mangi japońskie cieszą się powodzeniem przede wszystkim dlatego, że są stosunkowo łatwe w odbiorze. Pojedynczy komiks tego typu można bez problemu pochłonąć w ciągu kilkunastu minut, ponieważ składa się on w ogromnej mierze z samych obrazków (opisy są nieliczne i jednocześnie bardzo krótkie). Mamy tutaj również do czynienia z brakiem jakichkolwiek dopisków po dialogach.

Drugi niezwykle istotny czynnik to charakterystyczny styl rysowania, opierający się na wymyślnych fryzurach postaci, ponadprzeciętnie dużych oczach, uroczych twarzach i elementach wskazujących na emocjonalność bohaterów. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że mangi są dostępne w wielu odmianach. Na rynku znajdziemy zarówno komiksy przeznaczone stricte dla chłopaków, jak i dla dziewcząt, które opowiadają o rozterkach miłosnych, trudnym życiu, walce ze złem i przeciwieństwami losu, sporcie czy nawet wydarzeniach historycznych. Na koniec warto wreszcie podkreślić, że japońskie mangi niesamowicie wciągają w wykreowany na kartach świat, gwarantując rozrywkę dla długie godziny i dni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*