Czym są tak zwane “wypoczynki”?

Czym są tak zwane “wypoczynki”?

Vlada Karpovich/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienny relaks ma ogromne znaczenie w życiu każdego z nas. Pozwala na odzyskanie sił witalnych, umożliwia pełną regenerację organizmu po ciężkim dniu, a także sprawia, że możemy znaleźć czas na zabawę z naszymi dziećmi, rodziną lub zwierzętami. Warto jednak pamiętać, że idealny odpoczynek uzależniony jest nie tylko od ilości wolnego czasu, ale także od komfortu. Większość osób decyduje się na zakup kompletów mebli wypoczynkowych do swojego salonu, przeważnie składających się z fotela, puf i największego elementu, czyli sofy lub narożnika. Jednak czym dokładnie kierować się podczas ich wyboru i co zrobić, aby wypoczynek był zawsze w pełni relaksujący?

Sofa czy narożnik? Najważniejszy element wypoczynku

Słowem “wypoczynek” określa się pełen zestaw mebli wypoczynkowych, który zawiera praktycznie wszystkie elementy niezbędne do komfortowego spędzania wolnego czasu. Dla większości osób najważniejszą decyzją jest wybór największego mebla, mianowicie sofy lub narożnika. Sofa jest prosta, zazwyczaj przeznaczona dla dwóch lub trzech osób siedzących obok siebie, zaś narożnik “zawija się” na jednej stronie i tym samym ma trzy duże zalety. Pierwszą jest zwiększenie liczby miejsc do siedzenia, drugą jest możliwość złapania wzajemnego kontaktu wzrokowego rozmawiających ze sobą osób, zaś trzecią – traktowanie wypuszczonego elementu jako leżanki, np. podczas oglądania telewizji lub relaksu przy książce i kubku gorącej herbaty. Szeroki wybór najwygodniejszych kompletów wypoczynkowych znajdziesz w Fino meblach.

Wybór zależy głównie od wolnej przestrzeni w danym pokoju dziennym. Jeśli mamy dużo miejsca w salonie, warto zdecydować się na narożnik, który będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak mamy ograniczoną ilość przestrzeni, to z pewnością wystarczająca okaże się sofa. W tym przypadku warto dokupić praktyczną pufę, która sprawdzi się jako podnóżek podczas półleżącej pozycji.

Niezbędny dodatek – komfortowy fotel

Bardzo często wypoczynki, poza sofą lub narożnikiem, składają się także z fotela. Jest to jednoosobowy azyl, idealny dla osób poszukujących najwyższego poziomu relaksu. Zazwyczaj fotele mają bardzo wygodny kształt i są wyposażone w podłokietniki, które odpowiadają również za komfort dla zmęczonych ramion. Miękkie wypełnienie na siedzisku i w rejonie pleców, połączone często z wysokim zagłówkiem i szeroko rozstawionymi podłokietnikami to oaza spokoju, z której każdy chętnie skorzysta. Warto fotel uzupełnić pufą lub podnóżkiem, by móc spędzać na nim czas w pozycji półleżącej.

Kolory i wzory – dlaczego są tak istotne?

Dużą uwagę podczas wyboru wypoczynku należy także skierować w stronę odpowiedniego stylu i kolorów. To głównie od nich zależy prezencja danego kompletu mebli oraz efektowność i spójność wraz z już istniejącymi elementami wyposażenia. Najczęściej spotykane są dwa trendy – pierwszy z nich mówi o dopasowaniu stylu wypoczynku w proporcjach 1:1 do aranżacji mieszkania, co tyczy się zarówno formy poszczególnych mebli, jak i ich koloru. Idąc tym tokiem rozumowania, w minimalistycznym salonie warto postawić na monochromatyczny wypoczynek, np. w kolorze czerni, bieli lub szarości. Drugim trend zaleca wybór kontrastujących mebli wypoczynkowych. Idąc jego śladem, w szarym pokoju dziennym warto postawić na komplety w kolorze czerwieni, zieleni czy błękitu lub modele z wzorzystymi obiciami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*