Dentysta – jakie zabiegi wykonuje w gabinecie?

Dentysta – jakie zabiegi wykonuje w gabinecie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentyści wykonują szeroki zakres zabiegów, od rutynowego czyszczenia i wypełnień po bardziej skomplikowane zabiegi, takie jak leczenie kanałowe i implanty stomatologiczne.

Gdy pacjent jest już stałym pacjentem, dentysta zazwyczaj jest w stanie wykonać większość zabiegów stomatologicznych w gabinecie. Może on jednak skierować pacjenta do specjalisty, jeśli uzna, że dany przypadek wykracza poza jego umiejętności.

Powszechne procedury obejmują:

Czyszczenie zębów 

Jest to najczęstsza procedura wykonywana przez dentystów. Czyszczenie ręczne lub ultradźwiękowe usuwa płytkę nazębną i kamień nagromadzony na zębach.

Wypełnienia 

Próchnica zębów może powodować ból i prowadzić do poważnych infekcji, jeśli pozostanie nieleczona. Wypełnienia są stosowane do naprawy zniszczonych obszarów zębów za pomocą żywicy kompozytowej lub stopów złota.

Ekstrakcje 

Zęby, które uległy poważnej próchnicy, złamały się lub są beznadziejnie źle ustawione, mogą wymagać usunięcia. W niektórych przypadkach przyczyną utraty zębów może być również choroba dziąseł. Ekstrakcja jest również konieczna w przypadku usuwania zębów mądrości, ponieważ często wyrastają one pod niewygodnym kątem i wypierają inne zęby trzonowe.

Kanały korzeniowe 

Zainfekowane komory miazgi wewnątrz korzeni zębów muszą być usunięte, jeśli ulegną zakażeniu, ponieważ nie można ich leczyć samymi antybiotykami bez ryzyka dalszego zakażenia.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to dentysta Olkusz, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*