Długopisy metalowy czy plastikowe – jakie sprawdzą się na formę reklamy?

Długopisy metalowy czy plastikowe – jakie sprawdzą się na formę reklamy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ważne czy dopiero zakładamy firmę, czy prowadzimy ją już od kilku lat, to potrzebujemy klientów. Ciągle musimy się starać, żeby ludzie, którzy nam zaufali nie odeszli, a nowi przyszli. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o tym, jak utrzymać przy sobie ludzi i nie pozwolić im odejść do konkurencji.

Jak się odpowiednio zareklamować?

Przede wszystkim zależy to od branży, którą się zajmujemy. Wiadomo, że jeśli będziemy prowadzić sklep dla wegetarian, to nie będziemy propagować sprzedaży mięsa. Pomijając reklamę w różnorakich mediach, ogłoszenia, czy polecanie przez innych, warto pomyśleć o namacalnych produktach, które nasi odbiorcy mogą od nas otrzymać. Bardzo popularną formą małego podarunku są różnego rodzaju magnesy, kubki, breloczki, notesiki czy długopisy. Obowiązkowo na takim gadżecie powinno znaleźć się logo naszej firmy i jak najwięcej danych jak dotyczących. Chodzi o to, że jak użytkownik spojrzy na dany przedmiot, to od razu będzie wspominał nasz zakład. Przykładowo daliśmy klientowi w prezencie długopis, to podczas rozwiązywania krzyżówki, od razu sobie o nas przypomni.

Bardzo istotny jest przemyślany wybór

Najlepszym gadżetem, który będziemy rozdawać klientom, jest taki, który przyda się każdemu. Niektórym może wydawać się to śmieszne, bo przecież każdy pije kawę czy nosi klucze, do których można przyczepić breloczek. Nic bardziej mylnego. Kawę można pić w filiżance zamiast kubku i nie być fanem zawieszek przy kluczach. Dlatego neutralnym drobiazgiem będzie długopis. Tak, można by powiedzieć, że przecież ktoś pisze tylko piórem. W dzisiejszych czasach jednak zdarza się to bardzo rzadko. Mimo, że mamy dobę telefonów, to czasami trzeba coś zanotować i do tego potrzebny będzie nam długopis. Pytanie tylko jaki wybrać? Tanie długopisy plastikowe będą lepszym wyborem, gdy mamy zamiar rozdać ich naprawdę dużo. Dzięki temu zaoszczędzimy sumę pieniędzy, którą możemy przeznaczyć np. na wygrawerowanie naszego logo. Jeśli długopisy chcemy przekazać tylko wybranym odbiorcom, to spokojnie możemy zainwestować w te metalowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*