Dostępne rodzaje projektorów

Dostępne rodzaje projektorów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory to popularne urządzenia multimedialne, które znakomicie sprawdzają się w placówkach edukacyjnych, domach prywatnych oraz biurach. Służą one do wyświetlania obrazu na ścianie lub specjalnie do tego przystosowanym ekranie przy wykorzystaniu sygnału wideo (filmy, zdjęcia, projekty itp.). Obecnie sporą popularnością cieszą się modele krótkoogniskowe, zapewniające ponadprzeciętną jakość obrazu. Można je bez problemu nabyć na https://avpoint.pl/projektory-krotkoogniskowe.

Wersje LCD i DLP  nadal wiodą prym

Standardowy projektor jest wyposażony w specjalny układ optyczny, lampę wyładowczą (ewentualnie diodę LED) i zestaw złącz. Najczęściej wybierane są stosunkowo tanie modele LCD, w których obraz jest generowany wyłącznie poprzez matrycę ciekłokrystaliczną przeszywaną silnym strumieniem światła. Charakteryzują się one całkiem niezłą jasnością oraz kontrastem i oferują w pełni zadowalającą jakość obrazu. Ich jedyną poważną wadą jest tak naprawdę średnie odwzorowanie czerni.

Osoby nieco bardziej wymagające mogą natomiast zdecydować się na projektor DLP z procesorem RAM (o wysokim poziomie odświeżania). Na tle poprzedniego sprzętu wyróżnia się on wyraźnie lepszym kontrastem, większą głębią kolorów i znakomitym oddaniem rzeczywistej barwy czerni, ale jednocześnie jest znacznie droższy.

Warto ponadto napisać kilka słów na temat wspomnianego już modelu krótkoogniskowego. W tym przypadku mamy do czynienia z zachwycającą rozdzielczością, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla biznesu i edukacji (sale konferencyjne, aule akademickie itp.). Na rynku znajdziemy również nowoczesne projektory laserowe 4K gwarantujące żywe kolory i perfekcyjną jasność ekranu.  Ich różne modele można znaleźć na https://avpoint.pl/projektory-laserowe-led.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*