Dron z kamerą – na co zwracać uwagę

Dron z kamerą – na co zwracać uwagę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamerzyści i filmowcy oferując klientowi swoje usługi, muszą zagwarantować rzetelną pracę, której efektem będą wysokiej jakości materiały. Pomóc im w tym mogą oczywiście niezastąpione urządzenia, dodatki i gadżety, dzięki którym nagrywanie przykładowo imprez okolicznościowych, czy też fotografowanie pleneru, będzie zdecydowanie prostsze, a jednocześnie profesjonalne. Jednym z takich urządzeń jest dron z kamerą. Aby jednak dobrze spełniał on swoją rolą, a efekty pracy kamerzysty rzeczywiście były dobre, drona należy najpierw właściwie wybrać. Dokonując tego, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drona z kamerą?

Przykładem takiego urządzenia może być popularny dron phantom 3. Tak jak i on, każdy inny model powinien posiadać pojemny akumulator lub baterię, które zagwarantują jego pracę przez długie godziny. Powinna charakteryzować go oczywiście solidna kamera, nagrywająca w wysokiej rozdzielczości. Warto, aby jego wyposażenie zawierało także dodatkowe płozy i stabilizatory, dzięki którym kamera będzie chroniona przed zniszczeniem, a także będzie mogła nagrywać stabilny obraz.

Spośród innego wyposażenia, dobry dron z kamerą powinien posiadać akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czy też czujnik ciśnienia. Trzeba zwrócić również uwagę na sam kontroler, od którego w dużej mierze zależy wygodne i precyzyjne sterowanie. Interfejs Wi-Fi zamontowany w dronie, może pozwolić nam na bezpośrednie łączenie się z naszym smartfonem, co znacznie ułatwia pracę kamerzysty z urządzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*