Fizjoterapeuta – jakie usługi oferuje?

Fizjoterapeuta – jakie usługi oferuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizjoterapeuci pracują z ludźmi z różnych środowisk, w tym ze sportowcami, osobami starszymi, kobietami w ciąży i dziećmi o specjalnych potrzebach.

Fizjoterapeuci to pracownicy służby zdrowia przeszkoleni w zakresie oceny, diagnozowania i leczenia osób z zaburzeniami ruchu, urazami układu mięśniowo-szkieletowego, bólem i innymi schorzeniami. Fizjoterapeuci mogą pomóc Ci w powrocie do zdrowia po urazie lub chorobie, opanować ból i poprawić funkcjonowanie fizyczne. Fizjoterapeuta porozmawia z Tobą o Twoim stanie zdrowia, wyjaśni, co będzie robił i zada Ci pytania dotyczące Twoich objawów.

Fizjoterapeuta oceni Twój stan i omówi z Tobą, jakie będzie najlepsze leczenie. Może to obejmować zastosowanie różnych nieinwazyjnych metod leczenia, w tym terapii ruchowej, ciepłych/zimnych okładów i elektroterapii. W razie potrzeby fizjoterapeuta może skierować Cię na dalsze badania, takie jak prześwietlenie lub rezonans magnetyczny, które mogą być wykonane przez innych specjalistów medycznych w naszych szpitalach.

Terapia manualna

Polega ona na użyciu technik ręcznych, takich jak masaż lub mobilizacja stawów np. mobilizacja kręgosłupa, aby pomóc złagodzić ból pleców.

Ćwiczenia

Mogą być stosowane razem z terapią manualną lub samodzielnie, w zależności od potrzeb, np. ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół bolesnych stawów w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcjonowania (np. ćwiczenia na zamrożony bark).

Manipulacje 

Polegają na poruszaniu stawami poza ich normalnym zakresem, albo ręcznie, albo za pomocą małych narzędzi ręcznych, takich jak przyrządy do ćwiczeń stawów.

Jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju usług, to sprawdź stronę: https://rehasanka.pl/fizjoterapia-warszawa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*