Gabinet kosmetyczny – od czego rozpocząć wyposażanie własnego salonu?

Gabinet kosmetyczny – od czego rozpocząć wyposażanie własnego salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego to marzenie wielu absolwentów kosmetologii. Na rozpoczęcie takiego biznesu nie trzeba przeznaczać dużego kapitału, ale trzeba zaopatrzyć gabinet w niezbędne narzędzia. Wiele z nich można kupić w przystępnej cenie, ale na jednej sztuce się nie skończy. Trzeba pamiętać, że miejsce pracy kosmetologa musi być sterylnie czyste.

Narzędzia niezbędna w pracy kosmetologa

Pierwszym krokiem do otworzenia gabinetu jest zaopatrzenie się w meble. Tutaj kosmetolog ma ogromną liczbę możności, ale w gabinecie koniecznie muszą znaleźć się wygodne fotele dla klientek czekających na swój zabieg, biurko, przy którym kosmetyczka pracuje oraz szafki i gabloty pozwalające przechowywać niezbędne kosmetyki. Dobrze jest postawić na meble, które pozwalają klientom dokładnie zobaczyć produkty, które będzie się na nich stosować. Dzięki temu w przyszłości będą mogły same się w nie zaopatrzyć albo zaproponować konkretne formuły przy następnej wizycie.

Równie ważne są narzędzia do salonu kosmetycznego. W ich skład wchodzą pęsety wykorzystywane między innymi do regulacji brwi, nożyczki do ich przycinania oraz woski do pozbywania się niechcianych włosków. Warto też zaopatrzyć się w cążki do paznokci oraz pilniczki, żeby narzędzia pasowały do każdej klientki. Konieczne mogą się też okazać frezarki, które pomagają pozbyć się lakierów hybrydowych. Jeśli w gabinecie mają być też wykonywane zabiegi pielęgnacyjne stóp, trzeba koniecznie zadbać o omegi i tary, czyli narzędzia służące do usuwania zrogowaciałego naskórka z pięt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*