ISO 14001 – wdrożenie normy jakościowej

ISO 14001 – wdrożenie normy jakościowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie międzynarodowych norm ISO. Rozmaite korzyści przemawiają za wyborem tego rozwiązania. Ułatwia ono funkcjonowania na rynku międzynarodowym oraz pozyskiwanie kontrahentów nastawionych na długofalową współpracę. Poniżej przybliżamy najważniejsze korzyści wynikające z wyboru wdrożenia tej normy.

Rozwój firmy z normą ISO 14001 

ISO 14001 to rozbudowany zespół norm dotyczących zarządzania środowiskiem. Obejmuje rozmaite aspekty struktury organizacyjnej w firmie, pozwalając na jej poprawę jej funkcjonowania oraz optymalizację poszczególnych procesów. W wielu przypadkach ISO 14001 to wizytówka, która pozwala uatrakcyjnić profil Twojej firmy, czyniąc ją jeszcze bardziej konkurencyjną.

Wdrażanie norm ISO

Wdrożenie ISO 14001 jest zadaniem skomplikowanym, dlatego należy korzystać z pomocy profesjonalnych kontrahentów specjalizujących się w tej dziedzinie. Pierwszym etapem wdrożenia jest przeprowadzenie audytu początkowego (zerowego), będącego podstawą dla zaproponowania dalszych rozwiązań. Na dalszych etapach przeprowadza się szkolenia dedykowane dla pracowników, niekiedy także wyznacza się wśród nich osobę odpowiedzialną za przeprowadzanie kolejnych audytów.

Przygotowanie planu wdrożeniowego – wraz z wszelkimi detalami dotyczącymi poszczególnych procesów, stanowisk i zakresu obowiązków – spoczywa na barkach firmy wdrożeniowej. Wdrażanie kończy się przeprowadzeniem audytu certyfikującego, po którego pozytywnym zaliczeniu następuje przyznanie certyfikatu. Od tej pory będziesz mógł legitymować się jego posiadaniem, co z pewnością szybko zauważą Twoi kontrahenci jak i odbiorcy produktów i usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*