Jak chronić swoją skórę przed słońcem?

Jak chronić swoją skórę przed słońcem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słońce jest naszym najważniejszym źródłem witaminy D, która pomaga nam wchłaniać wapń i budować kości. Pomaga również w produkcji czerwonych krwinek.

Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce mogą jednak powodować uszkodzenia skóry i przedwczesne starzenie się. Warto więc zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem, aby zachować dobrą kondycję przez lata.

Aby chronić skórę przed słońcem:

Pamiętaj o kremie z filtrem

Nakładaj krem z filtrem SPF 30 lub wyższym za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz – nawet w pochmurne dni promienie słoneczne mogą powodować uszkodzenia. Odpowiednie kosmetyki do ochrony skóry przed słońcem znajdziesz na stronie https://mediderma.pl/rodzaje_produktow/pielegnacja-domowa/fotoprotekcja-pielegnacja-domowa/, gdzie znajdziesz je w formie kremów, żeli czy sprayów. Nakładaj krem z filtrem 20 minut przed wyjściem na zewnątrz, a następnie ponawiaj aplikację co dwie godziny lub każdorazowym kontakcie skóry z wodą.

Zawsze noś ze sobą czapkę i okulary przeciwsłoneczne

Staraj się nie wychodzić na zewnątrz w samo południe, gdy promienie słoneczne są najbardziej intensywne. W miarę możliwości noś czapkę z daszkiem lub kapelusz. Pamiętaj również o noszeniu okularów przeciwsłonecznych, które blokują zarówno promienie UVA, jak i UVB – zmniejszą one odblaski, a jednocześnie ochronią Twoje oczy i skórę przed szkodliwymi promieniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*