Jak dbać o metalowe meble?

Jak dbać o metalowe meble?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając meble do pomieszczeń, zwraca się uwagę na ich właściwości, wygląd oraz odpowiedni materiał z jakiego są wykonane. Dużą popularnością cieszą się produkty z metalu, jednak mimo iż są wytrzymałe należy poświęcić im równie dużo czasu co innym. Ważne jest, aby dowiedzieć się jak je myć, a także prawidłowo używać.

Mycie metalowych mebli

Gładka struktura metalu powoduje szybkie gromadzenie się zabrudzeń. Dlatego warto mieć przygotowaną suchą, zbitą ściereczkę do częstego przecierania kurzu, pyłu czy lekkich plam. W chwili wystąpienia większych i bardziej odpornych zanieczyszczeń, należy umyć meble wodą, a następnie dokładnie wytrzeć by nie powodować korozji. Można również stosować do tego zabiegu delikatne detergenty, jednak bez dodatku w składzie chloru lub rozpuszczalników, gdyż mogą powodować matowienie powłoki.

Odpowiednie używanie mebli

Przedłużyć żywotność mebli można również poprzez odpowiednie ich użytkowanie. W pierwszej kolejności metalowe szafki nie powinny stać w wilgotnym miejscu, ponieważ szybciej dochodzi do uszkodzeń i pojawienia się rdzy. Następnie nie należy przechowywać w nich soli ani innych produktów żrących, jeśli stal nie jest specjalnie do tego przeznaczona. Kolejną rzeczą na jaką trzeba zwracać uwagę jest umieszczanie w meblach produktów, które mogą poprzez swoje ostre krawędzie powodować zniszczenie powłoki lakierniczej na metalu. Dodatkowo każde pojawienie się korozji oznacza dokładnie oczyszczanie tego miejsca oraz malowanie farbą lub zabezpieczanie przeznaczonym do tego lakierem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*