Jak dobrać rękawice do sztuk walki?

Jak dobrać rękawice do sztuk walki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób, które uprawiają na co dzień różne sztuki walki. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia takiego zawodnika są rękawice, decydujące nierzadko o rezultatach sportowych. Powinny one być zatem idealnie dobrane do konkretnej dyscypliny pod względem konstrukcji, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów. W przypadku tradycyjnego boksu znakomicie sprawdzą się rękawice bokserskie Leone z naturalnej skóry, wyposażone w specjalną wkładkę amortyzującą uderzenia.

Modele stosowane w MMA, boksie, szermierce i nie tylko

Jeśli uprawiamy mieszane sztuki walki, zwane potocznie MMA, wówczas powinniśmy zaopatrzyć się w lekkie i stosunkowo małe rękawice z odkrytymi palcami, które pozwalają na bezproblemowe chwytanie przeciwnika, zakładanie dźwigni, duszenie czy obalenia zapaśnicze. Poza tym optymalnie chronią dłonie przed zadrapaniami i kontuzjami. Dodajmy, że mogą być one z powodzeniem wykorzystane w krav madze, grapplingu, a nawet sambo.

Natomiast w boksie należy używać dużych, solidnie zabudowanych rękawic z naturalnej lub syntetycznej skóry o zaokrąglonym kształcie. W dużym stopniu ograniczają one ruchy dłoni, ale jednocześnie świetnie zabezpieczają je przed uszkodzeniami, a na dodatek umożliwiają wyprowadzanie ciężkich ciosów. Nieco podobne do nich są rękawice do kickboxingu, lecz różnią się znacznie większą osłoną nadgarstka i odrobinę mniejszym rozmiarem. W przypadku uprawiania szermierki warto natomiast postawić na modele z miękkiej gąbki, obszyte dodatkową warstwą materiału w miejscach narażonych na przetarcia. Przypominają one w dużej mierze zwykłe, skórzane rękawiczki zimowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*