Jak dobrać sukienkę do rodzaju figury?

Jak dobrać sukienkę do rodzaju figury?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sukienka to nie tylko strój, za pomocą którego można podkreślić rangę ważnej uroczystości czy zapewnić sobie komfort w letni dzień. Strój ten, jeśli jest dobrze dobrany, może też zapewnić niezwykle atrakcyjny wygląd. By jednak było to możliwe, trzeba nie tylko wybrać sukienkę estetyczną i dobrej jakości, ale też właściwie dopasować ją do swojego typu sylwetki.

Podkreślanie atutów, ukrywanie mankamentów

Wielu kobietom wydaje się, że aby nosić sukienki i wyglądać w nich pięknie, trzeba mieć idealnie zgrabne nogi, a przy tym szczupłą talię. Nic jednak bardziej mylnego. Różne kroje sukienek zapewniają rozmaite efekty, jeśli więc tylko dobrze wybierze się fason, można wyglądać w sukience dużo lepiej niż w innych strojach. I tak na przykład, paniom o pełnych biodrach i obfitych udach zaleca się wybierać sukienki rozkloszowane.

W dopasowanych, ściśle przylegających do ciała sukienkach, na przykład o modnej ostatnio długości maxi, dobrze wyglądają panie szczupłe, a jeśli chce się dodać sobie optycznie kilogramów, warto wybrać model z opadającymi fałdami lub marszczeniami.

Sukienki trapezowe również dobrze ukrywają mankamenty mieszczące się w dolnej części ciała, ale jest to też fason, w którym dobrze wyglądają wszystkie panie. Można to powiedzieć również o sukienkach ołówkowych, które w dużym wyborze można znaleźć na stronie http://bienfashion.pl/46-sukienki-olowkowe. Mogą na nie stawiać wszystkie panie.

Warto też pamiętać o detalach i wzorach. Im drobniejszy wzór, tym szczuplejsza wydaje się sylwetka; to samo dotyczy wzorów zamglonych, podczas gdy bardzo wyraziste mogą pogrubiać. Gdy chce się ukryć zbyt masywne ramiona, warto wybrać sukienkę z krótkim rękawem zamiast kreacji na ramiączkach, a zbyt pełny biust ukryje kopertowy dekolt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*