Jak efektownie zaprezentować asortyment sklepu odzieżowego?

Jak efektownie zaprezentować asortyment sklepu odzieżowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sklepy odzieżowe są od wielu lat jednymi z najbardziej obleganych punktów handlowych. Sukces takiego miejsca jest uwarunkowany przede wszystkim wystarczająco atrakcyjnym wyeksponowaniem poszczególnych elementów garderoby (kurtek, t-shirtów, bluzek, swetrów, spodni itp.). Klienci mają bowiem tendencję do kupowania tych rzeczy, które mogą zobaczyć w całej okazałości i jednocześnie własnoręcznie zweryfikować pod względem jakość materiału. Do prezentowania walorów odzieży najlepiej nadają się manekiny wystawowe, dostępne m.in. w tym specjalistycznym sklepie online: https://emanekiny.pl.

Główna witryna odgrywa szczególną rolę

Najważniejszym elementem każdego salonu oferującego odzież jest witryna, w której powinny znajdować się starannie dobrane ubrania z najnowszej kolekcji. Optymalne rozwiązanie to powieszenie ich na specjalnych manekinach całopostaciowych wiernie odwzorowujących ludzkie sylwetki. Tego typu konstrukcje występują w wersji męskiej, damskiej i dziecięcej, a wykonane są najczęściej z plastiku bądź tworzywa pokrytego grubą warstwą chromowanego metalu. Zazwyczaj posiadają odłączane kończyny, a niekiedy nawet regulowaną wysokość, pozwalającą dostosować je do indywidualnych wymagań oraz wystroju sali. Charakteryzują się przy tym niewielką wagą (co stanowi ogromne ułatwienie w procesie przenoszenia z miejsca na miejsce), dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i sporą uniwersalnością.

Ich kluczową zaletą jest jednak to, że niezwykle skutecznie przykuwają wzrok klientów, przyczyniając się w ten sposób do dokonania przez nich ostatecznego zakupu. Oczywiście mogą z powodzeniem znajdować się nie tylko w witrynie głównej, ale i na każdym dziale sprzedażowym. Oprócz manekinów do eksponowania ubrań warto również wykorzystywać stabilne stojaki z wieszakami oraz niskie półki przeznaczone do rozkładania spodni, koszulek czy drobnych akcesoriów. Nie bez znaczenia jest ponadto oświetlenie, które musi równomiernie rzucać światło na strukturę materiału. Godne polecenia są tutaj zwłaszcza lampy, profile i pojedyncze oprawy punktowe z diodami LED.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*