Jak montować nitonakrętki sześciokątne?

Jak montować nitonakrętki sześciokątne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu maszynach i urządzeniach występują specjalne sześciokątne otwory, które przeznaczone są do osadzenia w nich nitonakrętek. Te natomiast służą później do zamocowania ewentualnego dodatkowego wyposażenia. Elementy wytwarzane są w różnych rodzajach i wielkościach, które można kupić w sklepach budowlanych oraz specjalistycznych sklepach internetowych jak np. https://www.bhjanecki.pl/. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy, w jaki sposób osadzić oraz zamocować nakrętki do nitowania.

Jakich narzędzi potrzebujemy?

Aby rozpocząć pracę, będziemy musieli skorzystać przede wszystkim z urządzenia, jakim jest nitownica. Musi ona zawierać przystawkę do zaciskania nitonakrętek. Jeśli nie możemy kupić takiego przyrządu, istnieje także wersja przeznaczona wyłącznie do tych sześciokątnych elementów. Dzięki niej każda nitonakrętka sześciokątna będzie zamocowana poprawnie.

W jaki sposób zamocować elementy?

Gdy posiadamy już potrzebne urządzenie oraz nakrętki do nitowania o odpowiednim rozmiarze, możemy przystąpić do pracy. Na początku należy do otworu gwintowanego wkręcić pręt, który będzie służył do wykonania spęczenia. Następnie tak przygotowaną nitonakrętkę wkładamy do otworu, dociskając solidnie do końca. Łapiemy nitownicą za wystającą część wkręconego pręta i wykonujemy pracę ramieniem, jednocześnie cały czas dociskając urządzenie do miejsca mocowania. Na końcu wykręcamy z wnętrza pręt mocujący. Jak widać, nitonakrętki można w łatwy i szybki sposób zamontować samemu, bez pomocy fachowca. Wystarczy tylko użyć specjalistycznych narzędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*