Co musi obejmować dieta biegacza?

Co musi obejmować dieta biegacza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta biegacza jak każdego innego człowieka powinna być przede wszystkim zrównoważona. W przypadku osób uprawiających sport szczególnie ważne jest prawidłowe odżywianie. Potrzebują oni bowiem więcej kalorii, ponieważ ich organizmy szybciej zużywają energię podczas wysiłku. Jej podstawowym źródłem są węglowodany. To one odpowiadają za bieżące potrzeby energetyczne. Warto spożywać je po treningu, kiedy zaczynamy odczuwać wyraźny spadek sił. Najlepsze są te w postaci nieprzetworzonej – jakościowa kasza, pełnoziarniste makarony, czy ciemne pieczywo to podstawa diety sportowca.

Można dodać do tego także banany, będące znakomitym źródłem energii, zwłaszcza po mocnym wysiłku. Można także wspomóc nasz organizm i pomyśleć o suplemencie diety dla biegacza, który to zawiera wiele cennych składników odżywczych. Takie suplementy powinno się przyjmować w zależności od indywidualnych potrzeb. Istnieją rodzaje na poprawę funkcjonowania stawów, ale także doraźne efekty, które zawierają np. suplementy z dodatkiem kofeiny. Są także te odchudzające, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy.

Odchudzanie

W sklepach dla biegaczy możemy nabyć zdrowe koktajle odchudzające. Są to smaczne napoje, które stymulują prawidłową przemianę materii. Dzięki ich spożywaniu na dłużej zachowamy sytość, a przy tym dostarczymy sobie wielu wartościowych elementów diety, których może nam brakować. Zawierają one nie tylko węglowodany, ale też białko. To ostatnie jest bardzo pomocne w budowie masy ciała oraz w rozwoju mięśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*