Jak prawidłowo stosować powłoki ceramiczne i impregnaty do samochodu

Jak prawidłowo stosować powłoki ceramiczne i impregnaty do samochodu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu kierowców zastanawia się, czy warto stosować impregnaty i powłoki ceramiczne do samochodu. Ochrona lakieru przez uszczelnienie jego zewnętrznej warstwy oraz utrzymanie wnętrza auta w czystości to priorytet dla właścicieli aut. W poniższym artykule przedstawimy zalety oraz to, w jaki sposób samodzielnie nałożyć dany preparat.

Powłoka ceramiczna na lakierze – jak prawidłowo ją nanieść?

Aby odpowiednio zastosować produkt i zabezpieczyć nim samochód, po pierwsze należy dokładnie umyć auto, a także usunąć zanieczyszczenia z karoserii i wypolerować lakier. Następnie trzeba zapoznać się z instrukcją użycia środków i nałożyć preparat. Jeśli efekt naszej pracy jest dla nas niezadowalający, można wypolerować rozsmarowaną warstwę ochronną i nanieść poprawki.

Impregnaty do pielęgnacji samochodów

Używając tych produktów, zaimpregnujemy tapicerkę, gumowe i plastikowe części zewnętrzne, a także kokpit samochodu czy też opony. Duży wybór preparatów znajdziemy w sklepie online, takim jak np. https://carmann.pl/pl/c/Impregnaty/5. Impregnat do plastików rozprowadzamy ściereczką na umytej powierzchni i zostawiamy do wyschnięcia. Skórzaną tapicerkę auta zabezpieczymy, nanosząc środek na jej powierzchnię, a następnie odczekujemy 15 minut. Podobnie będzie z impregnatem do samochodowego kokpitu. Wszystkie preparaty ochronne i zabezpieczające do aut działają po równomiernym nałożeniu od trzech do nawet sześciu miesięcy, zapewniając optymalną osłonę przed wilgocią i zniszczeniami oraz wpływając na doskonały wygląd pojazdu, wydłużając jego żywotność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*