Jak przechowywać kosmetyki do makijażu?

Jak przechowywać kosmetyki do makijażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z kosmetyków przeznaczonych do makijażu korzysta codziennie większość kobiet. Niestety tylko niektóre z nich zdają sobie sprawę, że produkty te nie lubią wilgoci ani zbyt dużej temperatury, dlatego nie powinny być trzymane w łazience. Warto znać podstawowe zasady dotyczące ich właściwego przechowywania, ponieważ jest to gwarancja dłuższej przydatności do użycia i ograniczonego do minimum ryzyka chorób czy zakażeń. Jedną z polecanych konstrukcji jest specjalny kuferek kosmetyczny, który można znaleźć m.i.n. w tym sklepie online: https://noblelashes.pl/.

Wiele zależy od kategorii produktu 

Podstawowa zasada głosi, że wszelkie produkty do makijażu trzymane na półce w łazience bardzo szybko tracą swoje właściwości, wysychają, nadmiernie miękną, a także gromadzą w sobie groźne bakterie. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie ich w funkcjonalnym kuferku, znajdującym się na toaletce w sypialni (ewentualnie w szafie albo w komodzie). Taki kuferek na kosmetyki jest zazwyczaj wykonany z wytrzymałego materiału i posiada wiele przegródek, które w znacznym stopniu ułatwiają utrzymanie porządku.

Niektóre wyroby należy również umieścić w lodówce, aby mieć pewność, że zachowają swoją strukturę. Mowa tutaj zwłaszcza o lakierach do paznokci, szminkach oraz błyszczykach, wodoodpornych maskarach, eyelinerach, tuszach do rzęs, samoopalaczach, a także maseczkach. Warto posegregować je i włożyć w plastikowe, przezroczyste pojemniki. Z kolei do przechowywania różnego rodzaju pędzli idealnie nadają się zarówno drewniane lub wiklinowe koszyczki, jak i ozdobne szklanki czy kubki. Trzeba jedynie pamiętać o ustawieniu tych produktów pionowo, żeby zachować optymalny poziom bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*