Jakie warunki trzeba spełnić aby adoptować zwierzę ze schroniska?

Jakie warunki trzeba spełnić aby adoptować zwierzę ze schroniska?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dużo osób nie wyobraża sobie życia bez posiadania psa lub kota. A czasem nawet obu tych zwierząt. Są to najczęściej wybierani czworonożni przyjaciele, którzy świetnie się dogadują z dziećmi i z osobami dorosłymi. Zabawa z nimi, czy nawet pogłaskanie może też sprawić, że jesteśmy mniej zestresowani i czujemy się lepiej. Zwierzęta też lubią kiedy okazujemy im troskę. Jeśli chcemy adoptować kolejne zwierze lub też nigdy wcześniej nie mieliśmy psa lub kota, a zobaczyliśmy ogłoszenie oddam psa, warto najpierw się zastanowić, czy mamy do tego odpowiednie warunki.

Jak zapewnić zwierzęciu dobry dom?

W każdym schronisku można adoptować kota lub psa. Bardzo często to właśnie te instytucje ogłaszają, że mają kotki do oddania i pieski do adopcji. Kiedy jednak zgłaszamy chęć adopcji w schronisku musimy liczyć się z tym, że zostanie z nami przeprowadzony wywiad. Ma to na celu sprawdzenie, czy będziemy w stanie zaopiekować się wziętym zwierzakiem w odpowiedni sposób. Dużo osób nie zdaje sobie choćby sprawy z tego, że jednopokojowe mieszkanie w bloku nie jest najlepszym miejsce, aby trzymać w nim dużego psa.

Nawet jeśli mamy możliwość wychodzić z nim na wielogodzinne spacery, powierzchnia mieszkania jest zbyt mała. Dlatego zawsze musimy pierw przemyśleć, czy w naszym domu kot lub pies będzie miał odpowiednią ilość przestrzeni. Dochodzi też kwestia utrzymania. Może to być nawet kilkaset złotych miesięcznie, na co musimy być przygotowani zawczasu. Oczywiście osoby, które już raz adoptowały zwierzaka, ale z jakiegoś powodu go oddały, po raz kolejny nie będą mogły przystąpić do adopcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*