Jak rozliczyć fundusze otrzymane na rozwój firmy?

Jak rozliczyć fundusze otrzymane na rozwój firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy obywatele wspólnoty europejskiej mają prawo do ubiegania się o fundusze na rozpoczęcie lub restrukturyzację swojej działalności. W Polsce każdego roku na ten cel przekazywane są setki milionów złotych, które nie idą na marne i z powodzeniem wspierają małą i dużą przedsiębiorczość. Poczynione z tych środków inwestycje mają zbawienny wpływ na wzrost gospodarczy oraz zmniejszenie bezrobocia. Poprawienie sytuacji firmowego budżetu nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie mogą występować wszyscy obywatele Polski, pod warunkiem, że nie są osobami fizycznymi. Równe prawo do złożenia wniosku mają właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych oraz przedsiębiorstw i firm.  Na pomoc mogą liczyć także samorządy, organizacje pożytku społecznego, a nawet związki wyznaniowe. Warto dodać, że osoby prywatne nie są pozostawione same sobie, ponieważ mają możliwość ubiegania się o środki na rozpoczęcie działalności lub kursy zawodowe i szkolenia.

Czy warto korzystać z profesjonalnej pomocy?

Dotacja unijna nie może spędzać snu z powiek żadnemu przedsiębiorcy. Nie obejdzie się bez pomocy, gdy brakuje znajomości prawa związanego z ubieganiem się o granty od wspólnoty. Profesjonaliści przeszkolą kadrę księgową oraz dział HR, a także udzielą wsparcia w kwestiach związanych z prowadzeniem dokumentacji przetargowej, korespondencji z instytucjami i szeroko rozumianym doradztwem. Specjaliści pomogą również swojemu zleceniodawcy, gdy zajdzie taka potrzeba podczas kontroli urzędowej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*