Jak rozliczyć fundusze otrzymane na rozwój firmy?

Wszyscy obywatele wspólnoty europejskiej mają prawo do ubiegania się o fundusze na rozpoczęcie lub restrukturyzację swojej działalności. W Polsce każdego roku na ten cel przekazywane są setki milionów złotych, które nie idą na marne i z powodzeniem wspierają małą i dużą przedsiębiorczość. Poczynione z tych środków inwestycje mają zbawienny wpływ na wzrost gospodarczy oraz zmniejszenie bezrobocia. Poprawienie sytuacji firmowego budżetu nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie mogą występować wszyscy obywatele Polski, pod warunkiem, że nie są osobami fizycznymi. Równe prawo do złożenia wniosku mają właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych oraz przedsiębiorstw i firm.  Na pomoc mogą liczyć także samorządy, organizacje pożytku społecznego, a nawet związki wyznaniowe. Warto dodać, że osoby prywatne nie są pozostawione same sobie, ponieważ mają możliwość ubiegania się o środki na rozpoczęcie działalności lub kursy zawodowe i szkolenia.

Czy warto korzystać z profesjonalnej pomocy?

Dotacja unijna nie może spędzać snu z powiek żadnemu przedsiębiorcy. Nie obejdzie się bez pomocy, gdy brakuje znajomości prawa związanego z ubieganiem się o granty od wspólnoty. Profesjonaliści przeszkolą kadrę księgową oraz dział HR, a także udzielą wsparcia w kwestiach związanych z prowadzeniem dokumentacji przetargowej, korespondencji z instytucjami i szeroko rozumianym doradztwem. Specjaliści pomogą również swojemu zleceniodawcy, gdy zajdzie taka potrzeba podczas kontroli urzędowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =