Jak się przygotować do skoku ze spadochronem?

Jak się przygotować do skoku ze spadochronem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skok ze spadochronem przysparza niezapomnianych wrażeń. Jest to świetna odskocznia od codzienności i sposób na to, aby oderwać się od trosk i problemów. Jednak do takiego skoku warto się odpowiednio przygotować, aby czerpać z niego maksimum przyjemności i cieszyć się nim w pełni.

Co trzeba wiedzieć o skoku ze spadochronem?

Pierwszy skok z samolotu ze spadochronem to moment, który zapadnie w pamięci z pewnością na zawsze. Noc przed nim warto dobrze się wyspać, aby w dzień skoku być wypoczętym i pełnym energii. Nie zaleca się spożywania posiłków na około 2 godziny przed startem, ponieważ podniebne akrobacje mogą źle wpłynąć na trawienie i powodować duży dyskomfort. Warto także dotrzeć na miejsce na około 30 minut wcześniej. Pozwoli to należycie przygotować się na miejscu i opanować emocje, których z pewnością będzie dużo.

Na skok warto założyć wygodne ubranie oraz wiązane buty, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że podczas lotu nie spadną one z nóg. Trzeba także zdjąć całą biżuterię, a zwłaszcza naszyjniki, bransoletki i zegarki oraz długie i masywne kolczyki. Jeśli mamy wadę wzroku i nosimy okulary lub soczewki nie musimy ich ściągać, ponieważ otrzymamy na miejscu specjalne gogle, które zabezpieczą je przed wypadnięciem, a my będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami.

Przed skokiem warto także zapytać obsługę jaka temperatura panuje na wysokości skoku. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy możemy zostać w naszych ubraniach, czy lepiej założyć specjalny kombinezon, który odpowiednio zabezpieczy przed chłodem. Osoby posiadające długie włosy muszą pamiętać o tym, aby związać je tak, aby nie przeszkadzały podczas skoku.

Skoki w tandemie organizowane są w wielu miejscach w całej Polsce. Jeden z takich ośrodków można znaleźć na stronie https://skydive.wroclaw.pl. Skacząc w tandemie z doświadczonym instruktorem dostaniemy specjalną uprząż, która zostanie do niego przymocowana. To właśnie on będzie odpowiedzialny za to, aby skok był w pełni bezpieczny i aby otworzyć spadochron w odpowiedniej chwili.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*