Jak uniknąć wysokiej temperatury w mieszkaniu podczas upałów

Jak uniknąć wysokiej temperatury w mieszkaniu podczas upałów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety balkonowe oraz okienne to świetny sposób na ochronę mieszkania przed słońcem, a także dodanie walorów dekoracyjnych. Są dostępne modele, które zapewniają różne stopnie zaciemnienia – od transparentnych po całkiem zaciemniające.

Jakie rolety mamy do wyboru?

Jeśli zależy nam na 100% odcięciu promieni słonecznych, możemy wybrać gumowe rolety, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie. Stosując takie rozwiązanie możemy skutecznie ochronić wnętrze przed nagrzaniem. Inną propozycją jest zastosowanie rolet, które umożliwiają filtrowanie promieni, w sposób, który pozwala tylko na częściowe przenikanie ich do środka mieszkania. Rolety transparentne to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku pokoi, które są usytuowane od zachodu oraz wschodu.

Jednym z ciekawszych pomysłów do zastosowania w domu jest roleta okienna dzień – noc. Łączą one w sobie funkcję żaluzji i rolety, a przy tym są świetną nowoczesną dekoracją okienną. Są one produkowane ze specjalnego materiału, która posiada poziome pasy o różnej szerokości. Pasy te ułożone są zamiennie – raz transparentne, a raz zaciemniające. Materiał pozwala na to, żeby przesuwać dwie jego warstwy między sobą. Dzięki temu mamy możliwość płynnej regulacji stopnia wpadających promieni słonecznych. Bez opuszczania ani podnoszenia rolety możemy całkowicie zaciemnić lub rozjaśnić pomieszczenie.

Jeśli nie chcemy umieszczać rolet wewnątrz mieszkania, zawsze możemy wybrać alternatywę zewnętrzną. Skutecznie zapewnia ona nie tylko prywatność, ale też ciszę i bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*