Jak zadbać o oprawę oczu?

Jak zadbać o oprawę oczu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Idealnie wykonany makijaż powinien podkreślać urodę i ukrywać mankamenty. Zazwyczaj jego głównym elementem jest być piękna oprawa oka. Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniej palety barw, dlatego w artykule podpowiadamy, w jaki sposób wybrać kolory, aby nikt nie przeszedł obok nas obojętnie.

Zalotne spojrzenie dla każdego typu urody

Przy zakupie palety cieni powinnyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor naszej tęczówki. Na powiekach pięknie prezentują się barwy kontrastowe, dlatego posiadaczkom zielonych oczu polecane są przede wszystkim odcienie fioletowe i różowe. Niebieskookie panie powinny zwrócić szczególną uwagę na brązy i beże, natomiast z piwną tęczówką świetnie skomponują się błękity i granaty. Poza doborem cieni, warto zawsze podkreślić linię rzęs. Odpowiednio dobrany tusz nada głębi, a wykorzystanie eyelinera podkreśli charakter. Kobietom, które są mniej wprawione w jego użyciu, polecamy kreski permanentne, które zawsze będą się świetnie prezentować.

Oprawa oczu to również idealnie wykonane brwi. Popularnym kosmetykiem do ich podkreślenia jest pomada. Nakładamy ją z wykorzystaniem cienkiego, skośnego i dość sztywnego pędzelka. Następnie należy wyczesać włoski, aby nieco rozetrzeć produkt i nadać im naturalnego wyglądu. Na koniec możemy nałożyć bezbarwny żel dla utrwalenia efektu. Również w tym przypadku z pomocą przyjdzie nam makijaż permanentny. Możemy udać się do specjalistki na microblading – zbieg precyzyjnie wypełniający brwi, co pozwoli zaoszczędzić codziennie rano kilka cennych minut i cieszyć się efektem nawet do 12 miesięcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*