Szampon a rodzaj włosów

Szampon a rodzaj włosów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszczególne rodzaje włosów potrzebują odmiennej pielęgnacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może osłabiać oraz niszczyć fryzurę. Zanim zaplanujemy czynności kosmetyczne, warto określić, do jakiej kategorii zaliczają się nasze włosy. Podstawowym środkiem pielęgnacyjnym jest szampon do włosów, dlatego zwróćmy uwagę, czy jego skład i właściwości będą korzystne właśnie dla nas.

Włosy cienkie i suche lub przetłuszczające się – jaki szampon?

Jeśli nasze włosy łamią się, są przesuszone i delikatne, powinniśmy wybierać szampony o naturalnym i prostym składzie, zawierające wyciągi z ziół, emolienty i olejki roślinne. Ważne jest w tym przypadku nawilżenie i wzmocnienie, ale jednocześnie nieobciążanie włosów nadmiarem substancji. Włosy cienkie i delikatne nie powinny mieć w składzie takich detergentów, jak SLES, ALS i SLS, natomiast szampony do włosów tłustych mogą je zawierać. Jeśli jednak mamy problem z przetłuszczającymi się włosami, unikajmy w szamponach emolientów, a zamiast tego stawiajmy na zioła: skrzyp polny, łopian, pokrzywę.

Włosy kręcone i falowane – dlaczego wymagają specjalnej pielęgnacji?

Posiadaczki loków mają szczególnie trudne zadanie, jeśli chodzi o pielęgnację. Istnieją jednak specjalne szampony do włosów kręconych, które efektywnie wzmacniają i nawilżają włosy bez efektu obciążania. Dobry specyfik nadaje lokom sprężystość, podkreśla ich skręt i sprawia, że pięknie się układają. Ponieważ włosy kręcone cechuje wysoka porowatość, a więc mają one mocno rozchylone łuski, szampon nie powinien zawierać siarczanów i innych detergentów. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć i pozostaną błyszczące oraz odżywione. Warto wspomnieć, że powyższe zasady dotyczą nie tylko włosów kręconych, ale również falowanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*