Jak zapewnić komfort stopom podczas pieszych wycieczek?

Jak zapewnić komfort stopom podczas pieszych wycieczek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długie spacery oraz wędrówki bardzo korzystnie oddziaływają na ciało oraz samopoczucie każdego człowieka. Kontakt z przyrodą oraz naturą pozwala się wyciszyć i zrelaksować, a także niweluje negatywne skutki stresu. Są one także prawdziwym wybawieniem dla kręgosłupa oraz mięśni i stawów – to szczególnie ważne w kontekście tego, że obecnie wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, co często sprzyja różnym problemem zdrowotnym.

Wygodne obuwie dla stóp

Aby piesze wędrówki przebiegały w sposób komfortowy i były przyjemnością, a nie utrapieniem, bardzo ważny jest odpowiedni wybór obuwia. Buty powinny być wygodne oraz komfortowe, a także tak dopasowane do stopy, aby nie powodowały bolesnych odcisków i odgnieceń.

Specjaliści zalecają, by obuwie przeznaczone do spacerów było nieco większe aniżeli to, które nosi się na co dzień. Jest to spowodowane tym, że noga podczas wysiłku bardzo często zwiększa swoją objętość – większe obuwie pozwala zachować wygodę użytkowania.

Warto pamiętać, żeby nie zabierać nowych butów na daleką podróż czy spacer – obuwie należy wcześniej nieco “rozchodzić” i pozwolić mu dopasować się do stopy (wskazane jest nawet chodzenie w butach po mieszkaniu lub podczas kilku krótszych spacerów w tym celu).

Wśród polecanych modeli butów znajdują się między innymi Nike Cortez. Posiadają one bardzo aerodynamiczną podeszwę, która pozwala na komfort użytkowania oraz pełną wygodę nawet podczas długich tras. Innym polecanym modelem są Nike Air Skylon. One również cieszą się bardzo dużą popularnością i świetnie się sprawdzają w mniej wymagającym terenie.

Buty marki Nike (w tym właśnie wyróżnione wcześniej modele) charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz dobrą jakością. Są zakupem nawet na kilka sezonów, dlatego też z pewnością są warte swojej ceny. Warto pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji, dzięki czemu bez problemu wytrzymają nawet bardzo regularne użytkowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*