Jakie wino najlepiej nadaje się na prezent?

Jakie wino najlepiej nadaje się na prezent?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urodziny, imieniny, różnego rodzaju rocznice, spotkanie po latach, randka jak i zwykłe przyjacielskie spotkanie to doskonała okazja do obdarowania drugiej osoby.

Dlaczego akurat wino?

Prezent w tej postaci jest bardzo uniwersalny. Przede wszystkim prezentuje się bardzo elegancko w dodatku można go przechowywać nawet kilkanaście lat. Stanowi wspaniały dodatek do jedzenia jak i wspólnym rozmowom i wspomnieniom. Pomysł aby podarować komuś wino na prezent z pewnością jest godny przemyślenia.

Co dla kobiet a co dla mężczyzn?

Kobiety gustują przede wszystkim w winach lekkich będących łagodnymi w smaku. Najlepszym wyborem będą więc trunki półwytrawne. Wina białe, różowe, musujące oraz słodkie to najczęstszy wybór kobiet. Kraje z jakich pochodzą ulubione typy trunków kobiet to Hiszpania oraz Węgry. Sprawa ma się inaczej u mężczyzn. Panowie gustują przede wszystkim cięższych winach najlepiej tych, leżakujących kilka lat. Najczęstszym wyborem są wina czerwone wytrawne i półwytrawne. Wśród mężczyzn prym wiodą wina francuskie, chilijskie a także innych winiarskich krajów leżących poza terenem Europy.

Na co zwrócić uwagę?

Wina dzielą się na 3 kolory czyli białe, czerwone oraz różowe. Najistotniejszym aspektem przy wyborze odpowiedniego trunku nie jest jednak jego kolor a smak. Informacja czy osoba, która ma zostać obdarowana gustuje w wytrawnym czy też. np słodkim winie będzie głównym kierunkowskazem przy jego wyborze. Ostatnią kwestią jest cena, która w przypadku tych trunków potrafi być niezwykle zróżnicowana co jednak nie znaczy, że nasz portfel mocno poczuje ten zakup. Dobre wino można znaleźć już w cenie kilkudziesięciu złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*