Jaką bieliznę powinna wybrać kobieta w ciąży?

Jaką bieliznę powinna wybrać kobieta w ciąży?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciąży każda kobieta powinna czuć się przede wszystkim komfortowo. Rosnący brzuch znacząco utrudnia poruszanie oraz wykonywanie różnych czynności. Dlatego na tyle ile to możliwe, kobieta w ciąży powinna dbać o własną wygodę oraz dobre samopoczucie. Zapewni to odpowiednio dobrana bielizna. Najlepiej udać się do sklepu, który specjalizuje się w ofercie odzieży na ten wyjątkowy czas.

Jaką bieliznę wybierać podczas ciąży?

W ciąży bielizna, która była noszona dotychczas zazwyczaj szybko przestaje pasować. Biustonosz staje się zbyt mały na skutek powiększających się piersi. Musimy wybrać taki, który będzie zapewniał dobrą stabilność piersiom w tym okresie. Dobrze jest wybrać model, który nie posiada niewygodnych fiszbin. Można od razu zakupić biustonosz, który zapewnia wygodne odpinanie – wykorzystamy go do karmienia dziecka po porodzie.

Jeśli chodzi o dół bielizny najlepszym rozwiązaniem na czas przed porodem są majtki ciążowe naciągane do brzucha. Zapewniają one wygodę oraz swobodę ruchów. Najlepiej zdecydować się na kilka par. Szczególnie jeśli mamy plany posiadania w przyszłości kolejnych dzieci.

Osobną kategorią są majtki, które musimy zakupić na czas po porodzie. Połóg to okres, w którym dochodzimy do siebie po ciężkim przeżyciu, jakim jest poród. Wtedy najważniejsze jest zdrowie matki i dziecka. Każda kobieta na ten czas powinna zaopatrzyć się w specjalne majtki poporodowe. Powinny być one delikatne i oddychające, najlepiej wykonane ze specjalnej siateczki. Umożliwią one szybkie zagojenie ran oraz powrót do zdrowia i pełni sprawności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*