Jaki rodzaj drewna najlepiej wykorzystać do budowy tarasu?

Jaki rodzaj drewna najlepiej wykorzystać do budowy tarasu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów desek, które można wykorzystać do budowy tarasu. Rodzaj deski, którą wybierzesz, zależy od budżetu i efektu, który chcesz osiągnąć.

Najbardziej popularną opcją w tym przypadku są drewniane deski tarasowe. Jest to najbardziej tradycyjny wybór do budowy tarasu, ponieważ jest on stosowany już od dziesięcioleci. To również niedroga opcja, więc jeśli szukasz rozwiązania niewymagającego ogromnych wydatków, drewniany taras może być dla Ciebie odpowiedni. Spośród drewnianych desek tarasowych możemy wyróżnić kilka rodzajów, które w swojej ofercie ma każdy sklep z drewnem Warszawa. Najczęściej wybierane to:

Drewno sosnowe

Jednym z najpopularniejszych gatunków drewna na tarasy jest drewno sosnowe, ponieważ jest wytrzymałe i potrafi przetrwać w niezmienny stanie przez lata, nie tracąc koloru ani jakości. Jest również łatwe w utrzymaniu, ponieważ drewno sosnowe jest naturalnie odporne na gnicie i pleśń, więc nie wymaga częstej konserwacji po zainstalowaniu.

Cedr

Jeśli szukasz bardziej naturalnego wyglądu, możesz wybrać na przykład drewno cedrowe. Ma ono atrakcyjny wzór słojów, który dodaje charakteru każdemu elementowi ogrodu. Charakteryzuje się on również ogromną trwałością. Cedr jest naturalnie odporny na owady i grzyby, więc nie trzeba go traktować środkami chemicznymi ani pestycydami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*