Jakie drzwi najlepiej zamontować w łazience?

Jakie drzwi najlepiej zamontować w łazience?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka jest jednym z najpotrzebniejszych elementów każdego domu. Obok kuchni i sypialni stanowi podstawowe pomieszczenie, które wykorzystywane jest każdego dnia. Dobre wyposażenie go jest więc niezbędne do tego, aby mieszkanie spełniało wszystkie swoje funkcje. Odpowiednie wyremontowanie i stworzenie z łazienki pomieszczenia w pełni funkcjonalnego nie jest jednak najprostszym zadaniem. Pamiętać należy bowiem o systemie kanalizacji i dopływach ciepłej wody. Ich przerobienie wymaga ogromnego wysiłku, dużej ilości pieniędzy, a czasami również licznych pozwoleń. Jednym z łatwiejszych do przystosowania elementów pozostają jedynie drzwi. To one są pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę. Z tego właśnie względu powinny być odpowiednio dobrane. Muszą być również dopasowane do charakteru pomieszczenia, które oddzielają. Bardzo ciekawym i innowacyjnym wydaje się więc zastosowanie drzwi przesuwnych łazienkowych. Mają one najlepszy wygląd i są jak najbardziej uniwersalne.

 

Drzwi przesuwne – zastosowanie

Pomimo tego, że rzadko natrafić można na drzwi przesuwne, które ktoś zamontował w swojej łazience, w mieszkaniu w bloku, jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Wynika to z faktu dostosowywania mieszkań do panujących trendów, które w bardzo szybkim tempie ewoluują i przynoszą nowe rozwiązania. W przypadku wyposażenia pomieszczeń, takich jak właśnie łazienka, jest to jeden z najbardziej branych pod uwagę elementów. Moda na stosowanie drzwi, o charakterze przesuwnym nie wzięła się jednak znikąd. Oprócz estetycznych walorów, pod uwagę wziąć należy jeszcze komfort użytkowania. To właśnie ten drugi czynnik odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki temu, że tego rodzaju drzwi otwierane są na bok, zajmują o wiele mniej miejsca i stanowią niezwykle użyteczne rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach. Ich szeroki wybór pozwala również na indywidualne dopasowanie konkretnych cech, istotnych dla użytkownika. Kolejną zaletą drzwi przesuwnych łazienkowych jest też fakt, że przepuszczają powietrze z zewnątrz. Dzięki temu dają one możliwość łatwiejszego wietrzenia pomieszczenia, w którym zbiera się często para wodna. Zbyt duża jej ilość powodować może dyskomfort, który wiąże się z uczuciem zmęczenia. Odświeżająca kąpiel, przy jednoczesnym dopływie tlenu i utrzymaniu odpowiedniej temperatury jest więc dużo bardziej skuteczna. Pozwala na szybszą regenerację po ciężkim dniu i daje gwarancję beztroskiego odpoczynku w wodzie.

 

Do jakich rodzajów mieszkań nadają się drzwi rozsuwane?

Łazienki, w których znajdują się rozsuwane drzwi robią coraz większą furorę w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Aby je zamontować wymagana jest jednak większa szczelina drzwiowa, niż ta, stosowana przy tradycyjnych rozwiązaniach. Nie jest więc łatwo urządzić mieszkanie, które nie posiada tego rodzaju udogodnień. Inną opcją staje się zamówienie drzwi na wymiar. Jest to wielkie ułatwienie, które pozwala na dobranie odpowiednich rozmiarów do każdej łazienki. Specjalista, który wymierzy i zaprojektuje najrozsądniejsze rozwiązanie, będzie również w stanie zamontować drzwi, jednocześnie nie dodając kolejnych zadań właścicielowi mieszkania. W samej łazience warto również zastanowić się nad umeblowaniem. Praktyczne pomieszczenie powinno posiadać kilka niezbędnych elementów, które znacznie ułatwią codzienne czynności. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie szafy rozsuwanej stanowiącej o niezwykłej wygodzie użytkowania. Jej drzwi nie zajmują bowiem dużo miejsca podczas ich otwierania. Są również znacznie bardziej wygodne i praktyczne w małych pomieszczeniach, do jakich zaliczyć należy łazienkę. Tego rodzaju mebel, postawiony w tym miejscu, to świetny schowek na podstawowe atrybuty, które wykorzystuje się po kąpieli. Schować można tam bowiem piżamę, bieliznę, szlafrok, czy też ręczniki i kosmetyki. Niektóre modele wyposażone mogą być również w lustro, pozwalające na kontrolę własnego wyglądu po wyjściu spod prysznica, czy też modelowanie świeżo umytych włosów. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc w każdym wnętrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*