Jakie kwestie wziąć pod uwagę przed zrobieniem sobie tatuażu?

Tatuaże mogą być piękne, ale są też trwałe. Mogą nie być odpowiednie dla każdego. Zanim zrobisz tatuaż, zastanów się, co to dla ciebie znaczy, czy będziesz tego później żałować i czy będzie pasować do twojego życia w przyszłości.

Oto kilka pytań, które należy zadać sobie przed wykonaniem tatuażu:

Czy to jest coś, czego naprawdę chcę?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące uzyskania tatuażu, lepiej nie przechodzić przez to. Twoje uczucia mogą również zmienić się w czasie, więc jeśli nie jesteś pewien teraz, poczekaj do później, kiedy będziesz wiedział na pewno, że to jest to, czego chcesz.

Jakiego typu tatuaż chcesz – obraz czy napis?

Niektórzy ludzie chcą mieć obrazy przyjaciół lub ukochanych na swoich ciałach na zawsze; inni wolą słowa mądrości lub wiadomości, takie jak „Żyj wolny.” Niektórzy ludzie nawet wybierają tatuaże, które mówią „Mama” lub „Tata” na cześć swoich rodziców, którzy odeszli. Jeśli jest to coś, co rozważasz, upewnij się, że jest to coś, co zawsze będzie oznaczać coś specjalnego

Czy istnieją możliwości usunięcia tatuażu?

Usuwanie tatuażu to proces usuwania tatuażu ze skóry. Usuwanie tatuażu można osiągnąć różnymi metodami, w tym zabiegiem laserowym, dermabrazją, salabrazją (skrobaniem), elektrokauteryzacją i wycięciem.

a) Zabieg laserowy jest obecnie preferowaną metodą usuwania tatuażu w większości przypadków. Terapia laserowa wykorzystuje światło o wysokiej intensywności do nakierowania i rozbicia cząstek atramentu w tatuażach. Światło powoduje termiczne uszkodzenie wytatuowanej skóry, co ostatecznie prowadzi do wchłonięcia tuszu przez układ limfatyczny organizmu w czasie. Laserowe usuwanie tatuażu stanowi jedno z najbardziej powszechnych rozwiązań.

b) Dermabrazja to kolejna opcja usuwania tatuaży. Polega ona na szlifowaniu skóry za pomocą instrumentu ściernego do momentu, aż cały tatuaż zostanie usunięty lub wyblaknie. Zabieg ten jest zwykle wykonywany przez dermatologa lub chirurga plastycznego w znieczuleniu miejscowym, choć niektórzy decydują się na wykonanie go w domu za pomocą deski do szorowania lub innego instrumentu ściernego.

c) Salabrazja usuwa warstwy skóry po zastosowaniu roztworu kwasu, aby odsłonić nowe warstwy pod spodem. Roztwór kwasu może być stosowany przez pracownika medycznego za pomocą pędzla na skórze lub za pomocą soku z cytryny w domu na obszarze około 1 cala kwadratowego przez około 10 minut, aż nie ma więcej pęcherzyków pojawiających się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × dwa =