Jakie objawy daje odwodniona skóra twarzy?

Jakie objawy daje odwodniona skóra twarzy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra odwodniona to problem, który może spotkać osoby o różnych typach cery – tłustej, suchej oraz mieszanej. Jej rozpoznanie czasem jest trudne, gdyż jej objawy niekiedy przypominają alergie lub podrażnienia. Przyjrzyjmy się, jakie są objawy widoczne na skórze twarzy, mogące świadczyć o odwodnieniu.

Mało wyraziste objawy

Mimo iż ciężko jest rozpoznać ten problem, gdyż nie daje specyficznych objawów, istnieje szereg symptomów, które powinny zaniepokoić. Podstawowym objawem wskazującym na odwodnienie skóry jest łuszczenie się naskórka i uczucie ściągnięcia, szczególnie po myciu. Inne objawy to: swędzenie lub pieczenie skóry, brak elastyczności – skóra po naciągnięciu się marszczy, pojawiające się zaczerwienienia i podrażnienia oraz rozszerzone pory.

Jeżeli istnieje podejrzenie, że skóra może być odwodniona, w pierwszej kolejności należy odstawić środki myjące na bazie detergentów. Używanie żeli i mydeł do codziennej pielęgnacji może naruszyć warstwę hydrolipidową naskórka, dlatego najlepiej w ogóle z nich zrezygnować i zastąpić je delikatną emulsją np. dostępną na witrynie https://dermakrem.pl/96-cera-odwodniona

Kolejną ważną rzeczą jest właściwy wybór kremu nawilżającego, który zapewni odpowiedni poziom nawodnienia skóry twarzy. Dodatkowo ukoi podrażnienia i likwiduje uczucie ściągnięcia skóry i szorstkości. Warto postawić na takie kosmetyki, które przywrócą skórze elastyczność i miękkość, a także zapobiegną ponownym problemom z odwodnieniem skóry twarzy. Regularnie stosowanie takich preparatów świetnie nawilży skórę oraz wzmocni ją od środka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*