Jakie prezenty można wręczyć na parapetówce?

Jakie prezenty można wręczyć na parapetówce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W polskiej kulturze utarło się, że każdy kto wprowadza się do nowego lub odremontowanego mieszkania powinien zorganizować z tej okazji solidne przyjęcie zwane „parapetówką”. Mile widzianym gestem ze strony zaproszonych gości jest przyniesienie na tą okazję drobnego podarunku dla gospodarzy, który umożliwi im wykończenie lub udekorowanie nowych wnętrz. W teorii brzmi łatwo, w praktyce już niekoniecznie. Jakie zatem pułapki czyhają na obdarowujących?

Problem polega na tym, że prezent powinien po pierwsze być praktyczny, ale równocześnie nie można jego pragmatyzmem urazić domowników. Każdy bowiem wie, że w mieszkaniu zawsze potrzebne są na przykład środki czystości do toalet, czy jednak ktokolwiek chciałby takie otrzymać w prezencie? Poza wyjątkami z mocnym poczuciem humoru, wielu zapewne nie czułoby się z tym komfortowo, a co wrażliwsze osoby, mogłoby zinterpretować ten podarunek nawet jako sygnał, że nie dbają odpowiednio o porządek w swojej łazience.

Ale praktyczny aspekt to nie jedyne kryterium wyboru. Jeżeli zdecydujemy się na elementy dekoracyjne czy wykończeniowe koniecznie musimy dostosować je do stylu w jakim już urządzone jest mieszkanie. Niekiedy wygląd nowego lokum do końca pozostaje tajemnicą, więc jeśli nie zapytamy wprost o rodzaj ozdób jaki preferują, możemy wybrać coś co w najgorszym wypadku skończy na dnie szafy przykryte grubą warstwą kurzu. Czy zatem istnieją idealne prezenty na „parapetówki” – o praktycznym zastosowaniu, których nie musimy aż tak dostosowywać pod względem estetycznym do wyglądu pomieszczenia?

Rzeczy związane z kuchnią to zawsze dobry wybór

Zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie stanowią akcesoria kuchenne. Ich bowiem nigdy nie jest za wiele, a różnorodność styli w niektórych przypadkach może być wręcz wskazana. Łatwiej jest też trafić w gusta gospodarzy ze względu na ogromne możliwości wyboru. Nie musimy znać szczegółowych informacji, ale jeśli wiemy na przykład, że miłością gospodarzy jest kamionka naczynia ceramiczne będą prezentem, który przypuszczalnie sprawi im dużo radości.

Innym przykładem może być osoba, której pasją jest zdrowe odżywianie. Niezależnie od tego na jakiej dokładnie diecie się znajduje zapewne ucieszy się z gadżetu umożliwiającego jej sprawne przygotowanie koktajli. A jeśli dołączy do tego nowoczesny wygląd, pasujący do każdej kuchni, taki jak na przykład ten, który jest dostępny na https://www.homepalace.pl/pl/p/Koktajlowy-shaker-z-sitkiem-marki-Vin-Bouquet-FIK-010/4213 to radość obdaowanych z pewnością będzie gwarantowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*