Jakie są rodzaje psychoterapii?

Jakie są rodzaje psychoterapii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest formą profesjonalnego leczenia problemów psychologicznych. Polega ona na rozmowie o swoich uczuciach i problemach z wyszkolonym specjalistą od zdrowia psychicznego, zwanym psychoterapeutą lub doradcą.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, z których każdy ma swoje własne podejście do tego, jak pomaga ludziom. Najczęstsze rodzaje to:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Jest to jedna z najskuteczniejszych form terapii i pomaga ludziom, którzy czują się zestresowani, niespokojni lub przygnębieni, pomagając im zmienić swoje myśli, działania i zachowania. CBT może być stosowana w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów ze zdrowiem psychicznym, w tym depresji, zaburzeń lękowych i zaburzeń odżywiania.

Terapia interpersonalna (IPT) 

Ten rodzaj terapii pomaga ludziom, którzy mają trudności w relacjach z innymi, ponieważ czują się niezadowoleni z siebie lub innych. Skupia się na tym, jak nasze relacje wpływają na nas i jak możemy je poprawić.

Psychoterapia psychodynamiczna 

Ta forma terapii bada Twoje wewnętrzne uczucia dotyczące siebie, innych ludzi i wydarzeń w Twoim życiu, aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego zachowujesz się w określony sposób. Psychoterapeuci psychodynamiczni wierzą, że nieświadome czynniki powodują negatywne emocje, które utknęły w nas i muszą być wprowadzone do świadomości, abyśmy mogli przez nie pracować.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://centrumpsychologiczne.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*