Jakie schorzenia układu wzrokowego wymagają szybkiej konsultacji z okulistą?

Jakie schorzenia układu wzrokowego wymagają szybkiej konsultacji z okulistą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób zmaga się z schorzeniami układu wzrokowego. Pierwsze sygnały choroby pojawiają się wraz z starzeniem się organizmu w wieku około 40 lat. Najczęstszym błędem jest bagatelizowanie pierwszych sygnałów, świadczących o tym, że z oko nie działa prawidłowo. Często lekceważona jest zwłaszcza erozja oka, czyli mechaniczne uszkodzenie powierzchni oka. Taka przypadłość jest wskazaniem, aby udać się do okulisty. Do specjalisty musimy udać się bezwzględnie jeśli zauważymy, że nie widzimy wyraźnie z bliska, albo z daleka. Może to świadczyć o takich wadach wzroku, jak dalekowzroczność lub bliskowzroczność.

Również brakująca część obrazu to znak że, należy udać się do okulisty bo mogą być to pierwsze symptomy jaskry. Również zaćma objawiająca się tym, że początkowo widzimy jak przez mgłę jest koniecznością jak najszybszego udania się do specjalisty od schorzeń narządu wzroku. Warto pamiętać, że większość chorób wykrytych na wczesnym etapie da się wyleczyć albo zatrzymać chorobę lub zwolnić jej postępowanie.

Korekcja wad wzroku

Szybką i odwracalną korekcją wad wzroku jest wszczepienie soczewek fakijnych. Jest to ratunek zwłaszcza dla osób z dużą krótkowzrocznością, nadwzrocznością albo astygmatyzmem. Powikłania po soczewkach fakijnych mogą wiązać się z źle dobraną soczewką do wady wzroku i w ten sposób pogłębić jeszcze tą wadę. Jednak już jednak wspomniano jest to metoda odwracalna. Najważniejsze to zgłaszanie okuliście wszelkich problemów z widzeniem, ponieważ mogą one świadczyć o powikłaniach albo o chorobie oka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*