Jakie suplementy diety stosować, aby były skuteczne?

Jakie suplementy diety stosować, aby były skuteczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tryb życia, jaki obecnie prowadzimy nie pozwala na zbilansowaną dietę, spełniającą zapotrzebowania naszego organizmu na wszystkie witaminy i składniki odżywcze. Dużo jedzenia typu fast food, żywności odgrzewanej, a mało warzyw, owoców – to najczęstszy błąd, jaki popełniamy w codziennym życiu. Warto więc pomyśleć o stosowaniu suplementów diety.

Jakie suplementy diety stosować, aby były skuteczne?

Przede wszystkim możliwie jak najbardziej naturalne i najlepszej jakości. Firma Swanson Polska ma w swojej ofercie bogaty zasób suplementów diety, dostosowanych do różnych potrzeb. Nie powinniśmy iść na łatwiznę i zakupić po prostu kompleks witamin – niekonieczne spełnimy te potrzeby organizmu, na których nam zależy. Warto więc zastanowić się, jakie mamy problemy zdrowotne. Na drżenie mięśni i nocne skurcze nóg możemy zażywać magnez firmy Swanson. Jeżeli brakuje nam witaminy D, możemy zażywać ją w kroplach. Na problemy z układem moczowym, zbawieniem może okazać się żurawina w kapsułkach.

Zanim zdecydujemy się na suplementację, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie badań pod kątem braków witamin i minerałów, aby wiedzieć, które z nich uzupełnić. Branie suplementów na własną rękę może skończyć się przedawkowaniem niektórych substancji, a to z kolei wywołać może skutki uboczne.

Skuteczność uwarunkowana jest też pochodzeniem substancji. Jeżeli zakupimy tabletki z niesprawdzonego źródła, a nie od renomowanej, przebadanej firmy – efektów możemy nie odczuć w ogóle, a pieniądze mogą okazać się wydane na marne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*