Jak ubiegać się o ubezpieczenie, mieszkając za granicą?

Jak ubiegać się o ubezpieczenie, mieszkając za granicą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z dnia na dzień rośnie ilość emigrantów zarobkowych, czyli osób poszukujących zatrudnienia poza granicami kraju. Głównym powodem decyzji jest kwestia ekonomiczna. Podejmując pracę za granicą – zarówno stałą, jak i sezonową – należy zadbać o ubezpieczenie zdrowotne, zapewniające podstawowe świadczenia medyczne w nagłych sytuacjach.

EKUZ przede wszystkim

Podstawowym dokumentem uprawniającym do korzystania z podstawowej pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej jest Europejska Karta Usług Zdrowotnych, czyli EKUZ. Niestety, w wielu przypadkach wspomniany dokument okazuje się niewystarczający. EKUZ obejmuje bowiem podstawowe usługi medyczne, a to w praktyce oznacza, że jeśli dana osoba będzie musiała skorzystać z leczenia specjalistycznego lub pobytu w szpitalu, koszty związane z leczeniem pokryje z własnej kieszeni.

Na szczęście istnieje alternatywa, czyli dodatkowe ubezpieczenia, zapewniające ochronę niemalże na wszystkich płaszczyznach życia. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku skorzystanie z usług firm ubezpieczeniowych, w których ofercie znaleźć można szeroki wachlarz różnorodnych propozycji.

Przykładem mogą tu być m.in. ubezpieczenia we Frankfurcie nad Odrą. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać mniej lub bardziej rozbudowany pakiet. Optymalnym rozwiązaniem okazują się bez wątpienia ubezpieczenia obejmujące kompleksową opiekę zdrowotną, ubezpieczenie NNW oraz OC.

NNW i OC – bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Ubezpieczenie zdrowotne, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia parasol ochronny w przypadku problemów zdrowotnych. Co do zasadności posiadania ubezpieczenia zdrowotnego nikt nie ma wątpliwości. Znacznie więcej pytań pojawia się w przypadku polisy NNW i OC.

Firmy oferujące ubezpieczenia w Hamburgu zachęcają do korzystania z pełnych pakietów ubezpieczeniowych – NNW to gwarancja rekompensaty finansowej w przypadku nieszczęśliwego wypadku, natomiast OC zapewni ochronę, gdy ubezpieczony okaże np. sprawcą kolizji drogowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*