Jakie wymogi trzeba spełnić, by studiować w UK?

Jakie wymogi trzeba spełnić, by studiować w UK?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym warunkiem aplikowania na studia w Wielkiej Brytanii jest umiejętność dosyć dobrego posługiwania się językiem urzędowym tego kraju. Angielskiego polskie dzieci uczą się w zasadzie od przedszkola. Niestety poziom zajęć na kolejnych etapach kształcenia bywa różny, dlatego przed ubieganiem się o dostanie na zagraniczną uczelnię trzeba nadrobić ewentualne zaległości. A następnie zdać test IELTS.

Czego oczekuje uczelnia?

Jeżeli młody człowiek rzeczywiście myśli o nauce na zagranicznej uczelni, powinien z możliwie dużym wyprzedzeniem poznać jej oczekiwania względem kandydatów. Owszem, to może przerażać. Jednak tylko dzięki takim informacjom uda się ocenić swoje przygotowanie i będzie miało jeszcze wystarczająco czasu na uzupełnienie wiedzy.

Wymagania studiów medycznych w Anglii nie są niskie, co jednak nie oznacza, że osoby kształcące się dotychczas w Polsce nie mają szans na przyjęcie. Przeciwnie, wiele rodzimych uczelni cieszy się uznaniem na Zachodzie. Mimo wszystko warto zadbać o możliwie najlepsze oceny oraz szeroki zasób wiedzy. Dobrze także wyróżniać się działalnością pozaszkolną, zaangażowaniem w działalność charytatywną oraz rozwój osobisty.

Zagraniczne studia na uczelni Sunderland to wielka szansa dla młodego człowieka. Aby nie żałować straconej okazji, przygotowania najlepiej rozpocząć nawet dwa, trzy lata przed planową aplikacją. Dzięki temu wiele stresujących obowiązków uda się rozłożyć w czasie i poświęcić im maksymalną uwagę. Taki plan pomaga zresztą nie tylko w ubieganiu się o miejsce na renomowanej uczelni, ale przede wszystkim w kształtowaniu kariery pełnej sukcesów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*