Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie folii?

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie folii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretchowa to produkt o szerokim zastosowaniu. Używana jest w sklepach, magazynach, na halach produkcyjnych, a także w wielu gospodarstwach domowych. Jak jednak wybrać najlepszy rodzaj folii? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Odpowiadamy!

Jak wybrać najlepszą folię stretch?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim określ zastosowanie potrzebnego artykułu. Czy zakupiony przez Ciebie produkt ma być używany maszynowo, czy ręcznie? W przypadku pierwszej odpowiedzi – dobrym wyborem będzie folia maszynowa uniwersalna, mocna lub supermocna. Folia przeznaczona do ręcznej aplikacji może wówczas okazać się niewystarczająca i zbyt delikatna.

Jeżeli jednak poszukujesz idealnego produktu do użycia ręcznego, prestretch folia może być strzałem w dziesiątkę! Jest ona już wstępnie rozciągnięta, dzięki czemu jest dwukrotnie cieńsza niż standardowe folie. To przyczyni się do tego, że lepiej przylega do owijanego towaru, jej aplikacja jest znacznie łatwiejsza, ponieważ nie wymaga użycia siły podczas naciągania. Mimo tego, że jest cienka, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na zrywanie. Zastosujesz ją m.in. do owijania przesyłek lub ładunków znajdujących się na paletach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*