Naklejki na naczepach ciężarówek – jakie są i co oznaczają?

Powszechnym widokiem jest widok naklejek na tylnej części przyczep ciężarówek. Nieczęsto jednak zatrzymujesz się, aby przeczytać, co te naklejki oznaczają.

Oto kilka najczęściej spotykanych naklejek na przyczepach ciężarowych:

Naklejka inspekcyjna 

Ta naklejka pokazuje, kiedy Twoja przyczepa została skontrolowana przez inspektora państwowego i jest wymagana przez prawo do wyświetlenia. Znajdują się na niej takie informacje jak miesiąc i rok ostatniej kontroli.

Numer DOT

Numer DOT (Department of Transportation) określa producenta przyczepy i jej numer seryjny. Numer ten powinien być trwale przymocowany do przyczepy, ale jeśli z jakiegoś powodu został oderwany, będziesz potrzebował tej naklejki, aby go wymienić.

Wymóg dotyczący ciśnienia w oponach 

Jeśli widzisz tę naklejkę na swojej przyczepie ciężarowej, to możesz być pewien, że dbasz o konserwację opon! Wymagane ciśnienie w oponach informuje o tym, ile powietrza powinna mieć każda opona przez cały czas.

Naklejka ADR

Jeśli przewozisz na naczepie swojej ciężarówki substancje niebezpieczne to powinna być ona wyposażona w odpowiednie oznaczenia. Możesz je kupić na stronie internetowej: https://bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/znaki-adr/naklejki-adr-materialy-i-substancje-niebezpieczne/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × jeden =