Naklejki na naczepach ciężarówek – jakie są i co oznaczają?

Naklejki na naczepach ciężarówek – jakie są i co oznaczają?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnym widokiem jest widok naklejek na tylnej części przyczep ciężarówek. Nieczęsto jednak zatrzymujesz się, aby przeczytać, co te naklejki oznaczają.

Oto kilka najczęściej spotykanych naklejek na przyczepach ciężarowych:

Naklejka inspekcyjna 

Ta naklejka pokazuje, kiedy Twoja przyczepa została skontrolowana przez inspektora państwowego i jest wymagana przez prawo do wyświetlenia. Znajdują się na niej takie informacje jak miesiąc i rok ostatniej kontroli.

Numer DOT

Numer DOT (Department of Transportation) określa producenta przyczepy i jej numer seryjny. Numer ten powinien być trwale przymocowany do przyczepy, ale jeśli z jakiegoś powodu został oderwany, będziesz potrzebował tej naklejki, aby go wymienić.

Wymóg dotyczący ciśnienia w oponach 

Jeśli widzisz tę naklejkę na swojej przyczepie ciężarowej, to możesz być pewien, że dbasz o konserwację opon! Wymagane ciśnienie w oponach informuje o tym, ile powietrza powinna mieć każda opona przez cały czas.

Naklejka ADR

Jeśli przewozisz na naczepie swojej ciężarówki substancje niebezpieczne to powinna być ona wyposażona w odpowiednie oznaczenia. Możesz je kupić na stronie internetowej: https://bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/znaki-adr/naklejki-adr-materialy-i-substancje-niebezpieczne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*