Nauka rysunku od podstaw – online czy stacjonarnie?

Nauka rysunku od podstaw – online czy stacjonarnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które planują naukę rysunku od podstaw, mogą korzystać z kursów dostępnych w Internecie oraz z tutoriali, mogą też zapisać się na zajęcia stacjonarne. Które rozwiązanie wybrać, by uzyskać jak najlepsze efekty pracy? Warto poznać zalety obu rozwiązań!

Jakie są plusy uczenia się rysunku online?

Taka forma nauki jest idealna dla osób mieszkających daleko od szkół i ośrodków, w których organizowane są kursy. Ucząc się rysunku przez Internet, nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Poza tym do kursu online można wrócić wtedy, gdy ma się wolny czas, nie jest się zobowiązanym do uczenia się o stałych porach w określone dni. Bardzo ważne jest to, że wybierając taką formę nauki, pracuje się we własnym tempie i można poświęcić więcej czasu na pracę nad tym, co sprawia najwięcej trudności. Zaletą takiego trybu jest także to, że nie trzeba stresować się tym, że inni szybciej osiągają dobre wyniki. Wiele osób preferuje pracę artystyczną w samotności.

A może jednak postawić na kurs stacjonarny?

Nauka rysunku w miejscu, w którym można bezpośrednio porozmawiać z nauczycielem, umożliwia bieżącą kontrolę postępów. Dzięki konsultacjom podczas zajęć stacjonarnych można szybko otrzymać odpowiedzi na swoje pytania. Ponadto, pracownie, w których odbywają się zajęcia, są odpowiednio oświetlone, co pozwala lepiej dobierać kolory. Dodatkowo, biorąc udział w kursie stacjonarnym, nie trzeba gromadzić materiałów w domu. Reasumując – każdy musi ocenić, która forma nauki rysowania jest dla niego najlepsza. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona od różnych czynników.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*