Odkurzacz do basenu – czym się kierować przy jego zakupie?

Odkurzacz do basenu – czym się kierować przy jego zakupie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które kochają swoje baseny i spędzają w nim dużo czasu, to powinieneś o niego zadbać. Czyszczenie basenu nie jest łatwą rzeczą, zwłaszcza jeśli masz duży basen. Odkurzacz do basenu może być w tym przypadku bardzo przydatny. Taki odkurzacz znaleźć można choćby na następującej stronie https://zodiacpolska.pl.

Na rynku jest wiele modeli, ale tylko niektóre z nich można wykorzystać do czyszczenia powierzchni wody. Jeśli chcesz taki kupić, to zastosuj się do kilku zaleceń.

Rodzaj czyszczonej powierzchni

Przede wszystkim sprawdź, czy interesujący Cię model posiada regulator, który pozwoli Ci dostosować jego moc do grubości Twojej podłogi. Jest to ważne, ponieważ nie wszystkie odkurzacze potrafią czyścić różne rodzaje podłóg (na przykład: winylowe) lub w ogóle nie potrafią czyścić płytek.

Regulowana dysza

Po drugie, upewnij się, że ma on regulowaną dyszę, dzięki czemu łatwiej będzie Ci poruszać się po basenie bez kłopotów z jego przewodem i wężem zaplątanym w przedmioty wokół Ciebie lub nawet z innymi osobami pływającymi w basenie.

Przyssawki

Po trzecie, szukaj odkurzaczy z przyssawkami, które pozwalają im pozostać mocno przytwierdzone do każdej powierzchni bez odpadania podczas poruszania się po basenie lub czyszczenia płytek wokół niego.

Filtr

Po czwarte, sprawdź czy jest filtr dołączony do odkurzacza i czy można go wymienić, gdy zatka się brudem i innymi zanieczyszczeniami. Jeśli w zestawie znajduje się filtr, upewnij się, że można go łatwo wyczyścić lub wymienić na nowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*