Jak nawozić rośliny? Wybór nawozu

Jak nawozić rośliny? Wybór nawozu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawożenie roślin to ważne zagadnienie dla każdego ogrodnika, jak i rolnika, bez względu na to czy jest to amator, czy rzemieślnik. Nawóz do roślin to jeden z podstawowych elementów prawidłowego nawożenia. Warto się zastanowić przed wyborem nawozu co mamy w zamiarze zrobić z naszym ogrodem. Jeśli chodzi o nawóz dla roślin kwitnących i owocujących, warto wiedzieć, że im więcej barwników będziemy dodawać do naszej gleby tym bardziej żyzna będzie ona.

Co warto wiedzieć o nawozach? 

Nawozy, jak te prezentowane na poniższej stronie https://www.rol-pol.com.pl/ pełnią produkty stosowane do nawożenia roślin. Najczęściej zawierają one substancje mineralne i organiczne, jak np. fosfor, potas, wapń i azoty. Nawozy można podzielić według różnych kategorii. Wybór odpowiedniego rodzaju nawozu do danego gatunku roślin jest bardzo istotny dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Nawozy można podzielić na:

– naturalne i syntetyczne

– mineralne i organiczne

– syntetyczne i naturalne

– nawozy mineralno-mineralne i nawozy organiczno-mineralne.

Kiedy nawozić rośliny?

Najlepszym terminem do nawożenia jest okres zimowy i letni. Nawożenie zimą pozwala na szybsze i bezpieczniejsze wchłanianie substancji odżywczych przez rośliny. Nawożenie przed pierwszymi próbami kwitnienia lub w trakcie ich trwania jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju klony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*