Pomysły na aktywny rodzinny weekend

Pomysły na aktywny rodzinny weekend
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu to świetny sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych i tworzenie wspomnień, które i dzieci, i dorośli zapamiętają na całe życie. Nawet jeśli nie mamy czasu albo możliwości, by wybrać się na dłuższe wakacje, weekend jest w zupełności wystarczający na aktywną, szaloną przygodę. Nie trzeba wyjeżdżać daleko ani inwestować dużej ilości pieniędzy, potrzeba jedynie ciepłych ubrań, kanapek na drogę i odrobiny kreatywności.

Wycieczki po Polsce – gdzie wybrać się na weekend?

Polska jest krajem różnorodnym – mamy jednocześnie dostęp do morza, gór, jezior, rzek, znajdą się nawet pustynie. W takich warunkach nietrudno wymyślić ciekawą wycieczkę. Dla tych mieszkających na południu kraju dobrą atrakcją są górskie szlaki, od Beskidu Niskiego dla niewprawionych w wymagających wędrówkach albo dla rodzin z małymi dziećmi, po strome i majestatyczne Tatry dla tych bardziej ambitnych. Będąc w górach możemy też skorzystać z innych atrakcji, jak chociażby spływ Dunajcem albo samodzielny spływ kajakowy, który z łatwością zorganizujemy z pomocą wykwalifikowanej kadry, dzięki czemu niewielkim wysiłkiem zafundujemy sobie doskonałą przygodę. Na https://kajaki-domaszk.pl/ można znaleźć przykład takiej oferty.

A dla tych, którym do gór za daleko, dobrą propozycją są trekkingi po parkach narodowych. Wystarczy wybrać ten najbliższy, zaplanować trasę na mapie i można jechać. W centrum kraju łatwy dojazd jest to Wielkopolskiego i Kampinoskiego Parku Narodowego, a każdy z takich parków wyróżnia się szczególnymi walorami przyrodniczymi, więc będzie to także świetna lekcja przyrody w terenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*