Robotyka powoli wyręcza nas w trudnych zadaniach, ale czy nas zastąpi?

Robotyka powoli wyręcza nas w trudnych zadaniach, ale czy nas zastąpi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roboty pomagają na wiele sposobów, najczęściej jednak spotykane są w zakładach, które zajmują się precyzyjną produkcją np. pojazdów. Robotyka staje się coraz ważniejsza w naszym codziennym życiu i stąd pojawiają się pierwsze obawy, czy aby nauka nie stąpa po cienkim lodzie.

Nie wszystkiego byliśmy w stanie dokonać

Roboty zastąpiły ludzi w niebezpiecznych pracach, które musiały zostać wykonane, a stanowiły jawne zagrożenie życia, lub prawdopodobieństwo uszczerbku na zdrowiu. Mówimy tu o dziedzinach takich jak górnictwo, medycyna czy nawet działania wojenne.

Istnieją pewne obawy dotyczące tego, jak te nowe osiągnięcia wpłyną na społeczeństwo w przyszłości. Popkultura przyzwyczaiła nas do obrazów chaosu ze strony robotów i maszyn https://erobot.com.pl/ , niemniej musimy pamiętać, że to jedynie fikcja, do której stara się pod żadnym pozorem nie dopuścić. Dzisiejsze roboty to wsparcie dla pracowników oraz sposób na zwiększenie efektywności pracy tam, gdzie czas niestety goni. Maszyny są bezpieczne i w rzeczywistości, to dzięki ich ingerencji, wielu ludzi uniknęło niebezpiecznych sytuacji.

To nie są jednostki autonomiczne

Najlepszym sposobem myślenia o tej sytuacji jest to, że roboty to po prostu narzędzia dla ludzi, stworzone przez ludzi. Nie ważne jak zaawansowane będą maszyny, nigdy nie będą one ludźmi. Możemy stworzyć maszynę idealną, jednak zawsze potrzebna będzie pewna doza ludzkiej interwencji podczas pracy ze złożonymi systemami, które nie rozumieją ludzkich zachowań i emocji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*